Stomil zakopał Miedź

2021-09-26 17:14:15 Stomil Olsztyn, Adrian Stawski, Miedź Legnica

Radość po golu Jonatana Strausa. Fot. Paweł Piekutowski

Kto postawił na zwycięstwo Stomilu w niedzielnym meczu z Miedzią Legnica, ten mógł mieć powody do zadowolenia. Drużyna Adriana Stawskiego pokonała wyżej notowaną Miedź Legnica 3:0. Na listę strzelców wpisali się Jonatan Straus, Patryk Mikita oraz Łukasz Moneta.

Niedzielny rywal biało-niebieskich na wyjazdach prezentował się całkiem nieźle, gdyż Miedź zanotowała trzy zwycięstwa oraz remis. W składzie Wojciecha Łobodzińskiego nie można było znaleźć byłego piłkarza Stomilu Juricha Caroliny. Po przegranej w Opolu doszło do roszad w defensywie "Dumy Warmii". Za Damiana Ciechanowskiego oraz Jonathana Simbę Bwangę weszli Maciej Dampc oraz Filip SZabaciuk. Za Piotra Pyrdoła wystąpił Karol Żwir.

W 6. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Rzut wolny wykonywał Wojciech Reiman. Dośrodkował z okolic narożnika boiska w pole karne, a tam do futbolówki dopadł Jonatan Straus i z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Później Pawła Lenarcika próbowali pokonać uderzeniami Merveille Fundambu oraz Karol Żwir.

Później do głosu doszli goście, ale nie potrafili zargumentować tego bramką. Początek drugiej części meczu również należał do przyjezdnych. Piłka nawet wylądowała w bramce Krzysztofa Bąkowskiego, ale arbiter liniowy zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika Miedzi. Niedługo potem Lehaire uderzył w słupek. Na dwadzieścia minut przed końcem udaną kontrę zakończył Łukasz Moneta. To uspokoiło nastroje na trybunach. Rezultat na 3:0 ustalił Patryk Mikita, który wcześniej asystował przy golu na 2:0. Było to drugie zwycięstwo Stomilu - na własnym boisku, jak i w sezonie Fortuna 1 Liga.

Adrian Stawski (trener Stomilu): - Gratulacje dla drużyny za ciężką pracę na boisku i wykonaniu założeń taktycznych. Wygraliśmy z bardzo trudnym rywalem i to wysoko. Rywale mieli swoje sytuacje, my inne sytuacje też powinniśmy wykorzystać. Powinniśmy to lepiej rozwiązać, dlatego cały czas czeka nas praca. To nowy zespół, który wymaga korekt, pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Cały czas będziemy się nad tym mozolnie skupiać. Cieszy wynik 3:0. W drugiej połowie wyglądało to dużo lepiej, po tych odbiorach i utrzymaniu piłki. W pierwszej połowie tego zabrakło. Dziękuje kibicom, że mimo poprzednich porażek, zawodziliśmy w pewien sposób, to obiecali, że będą nas cały czas dopingować. Jeżdżą za nami, bardzo, bardzo dziękuje. Dedykuję im to zwycięstwo i mojemu asystentowi Kubie Żukowskiemu, który ma dzisiaj urodziny. Wszystkiego najlepszego, to zwycięstwo jest dla ciebie. W środę mamy Puchar Polski, musimy się zregenerować. We wtorek krótki trening, w środę gramy i w niedzielę mecz w Katowicach.

• Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 3:0 (1:0)

1:0 - Straus (6), 2:0 - Moneta (70), 3:0 - Mikita (78)

Stomil: Bąkowski - Szabaciuk (55 Zych), Remisz, Dampc, Straus - Żwir, Reiman, Tecław, Fundambu (90 Spychała), Moneta (77 Czajka) - Mikita (90 Brdak).

Miedź: Lenarcik - Garuch, Mijušković, Matuszek (44 Balcewicz), Aurtenetxe, Julio Martínez - Stróżyński (65 Bahaïd), Dominguez, Tront, ehaire (78 Garcia) - Makuch (78 Zapolnik).

żółte kartki: Reiman, Spychała - Bruno Garcia.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

widzów: ok. 1200

Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 3:0 Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 3:0 Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 3:0 Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 3:0 Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 3:0