Na inaugurację beniaminek lepszy od Sokoła Ostróda

2021-07-31 20:00:54 Sokół Ostróda, II liga,

Pogoń pokonała Sokół. Fot. pogongrodzisk.pl

Nie udała się inauguracja sezonu w Ostródzie. Sokół przegrał na początek eWinner II Liga z beniaminkiem Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:2.

Rywale na swojej stronie internetowej sprawozdanie pomeczowe zatytułowali "Pewna wygrana na inaugurację". Goście ruszyli na Sokół dość odważnie. Dobrze spisywali się skrzydłowi. Gola na Pogoni zdobył były zawodnik ostródzkiego zespołu Wojciech Kalinowski po podaniu Piotra Maślanki z lewego skrzydła. Pogoń w drugiej połowie dalej kontrolowała grę mimo zmian w Sokole. W 50. minucie faulowany w polu karnym był Jakub Kołaczek. Jean Franco Sarmiento podwyższył rezultat na 2:0 wykorzystując "jedenastkę".

• Sokół Ostróda - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2 (0:1)

0:1 - Kalinowski (12), 0:2 - Franco Sarmiento (51 k)

Sokół: Rabin - Dowgiałło (64 Żyznowski), Klimek, Dymerski, Drabik - Flak, Stępień, Dzięcioł (46 Skórecki), Chojnowski (46 Słupski), Sobolewski (80 Wasiak) - Rugowski (90 Przyborowski).