forBet promocja

Liga gra! - Kobiety

Pierwszy remis. Stomilanki - Trójka Staszkówka Jelna 1:1

2020-09-28 11:22:11 Stomilanki Olsztyn, Dariusz Maleszewski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Dotychczas bezkompromisowe zespoły w I lidze kobiet, czyli KKP Stomilanki oraz Trójka Staszkówka Jelna, podzieliły się po raz pierwszy w tym sezonie punktami. W niedzielę na olsztyńskich Dajtkach zespół Dariusza Maleszewskiego zremisował 1:1.

Dariusz Maleszewski (trener Stomilanek): Nie wiem dlaczego otrzymałem czerwoną kartkę. Żółta wiem za co, ale czerwona nie wiem. Rozmawiałem ze swoją zawodniczką oraz udzielałem wskazówek przed zmianą. Pani sędzia przybiegła i ukarała mnie czerwoną kartką. To jest całe podsumowanie całego meczu. Pierwsze dziesięć minut meczu pokazało, że będzie to ciężki pojedynek ze względu na sędziowanie. Zespół ze Staszkówki chciał walczyć, ale pewne decyzje były przychylne pod rywalki, co przyznał po spotkaniu trener gości. Remis sprawiedliwy. Pani sędzia na początku spotkania sprezentowała rywalkom trzy rzuty wolne i z jednego wyszły na prowadzenie. Nie zachowała się jak trzeba Marta Kaźmierczak. W przerwie rozmawaliśmy o tej sytuacji, bo tę sytuację można było obronić. Bardzo ładnie wykonaliśmy rzut rożny. Było widać, że napieraliśmy na rywalki. Trzeba zadowolić się remisem. Po wejściu Dominiki Cichowskiej zmieniliśmy system na 4-4-2, bo Staszkówka przyjechała mocno defensywnie grając trójką zawodniczek w środku. Grały do odbioru piłki i je wybijały, więc środek zespołu musieliśmy przesunąc nieco wyżej.

3. października Stomilanki zmierzą się w Warszawie z Pragą. KKP znajduje się obecnie na 5. miejscu w tabeli I ligi kobiet.

 • KKP Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka Jelna 1:1 (0:1)

0:1 - Piksa (6), 1:1 - Kędzia (86)

KKP: Kaźmierczak - Krech (46 Bielińska), Kędzia, Mazurkiewicz, N. Lenard, Sivakova (88 Szczepańska), Szóstko (62 Cichowska), Franaszek (82 Tkaczyk), Grzesik (46 Augustyniak), Rosiak, Zawistowska.

Pozostałe rezultaty 6. kolejki:

 • Sportowa Czwórka Radom - UKS SMS II Łódź 0:1
 • Resovia - Tarnovia Tarnów 2:2
 • Piastovia Piastów - SWD Wodzisław Śląski 1:2
 • Rekord Bielsko-Biała - Praga Warszawa 4:0
 • Pogoń Tczew - Polonia Środa Wielkopolska 2:0

KKP Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka Jelna 1:1 KKP Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka Jelna 1:1 KKP Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka Jelna 1:1 KKP Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka Jelna 1:1 KKP Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka Jelna 1:1

http://dwadozera.pl/KKP-Stomilanki-Olsztyn-Trojka-Staszkowka-Jelna-11,g1170.html

Komentarze

 1. wierni kibice 2020-10-02 00:36:57 (***.olsztyn.vectranet.pl) #71949 0:0 zgłoś

  Świetne zawody, poziom średni. ale można oglądać tak dla oka

 2. kos 2020-09-28 13:45:33 (***.olsztyn.vectranet.pl) #71935 0:0 zgłoś

  Faktycznie sędziowanie było oględnie mówiąc "takie se". Remis też uważam za sprawiedliwy. My mieliśmy swoje sytuacje, kilka ich miała Kasia Grzesik, ale niestety, albo za lekkie uderzenie, a to w ostatniej chwili przeciwniczka przeszkodziła i widać że Kasia te sytuacje ma w meczach, ale brakuje skuteczności. Paula Zawistowska miała piękną sytuację w II połowie i też nie wyszło. Natomiast Jelna bardzo groźnie wjeżdżała w nasze pole karne, zwłaszcza z ich lewej strony, tu też mogło paść parę goli. Gwiazda Tomasiak też mega problemy nam stwarzała, szła jak czołg zdobywając teren, po kilka naszych zawodniczek zostawiając w tyle. Co do naszej bramkarki to z Pogonią Tczew i Środą Wielkopolska bardzo ładnie broniła, ale fakt jest też taki że już trochę bramek z rzutów wolnych, blisko poprzeczki wpuściła i chyba tego się nie przeskoczy, bo jest niewysoka, skoczności Dewickiej nie ma i tyle. Ważne że punktujemy, odskakujemy od strefy spadkowej i teraz ważny mecz w Warszawie. Zwycięstwo w Warszawie z ostatnią Pragą oznaczałoby że jesteśmy bardzo blisko utrzymania się w lidze,a być może 13 punktów dałoby już na koniec sezonu utrzymanie.

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # ####  
# ## # #  # # #  
## ## #  # #  # 
#  # #### #  #