forBet promocja

News - I liga

Grzegorz Lech nowym prezesem Stomilu Olsztyn

2020-09-21 16:18:28 Grzegorz Lech, Stomil Olsztyn

Grzegorz Lech. Fot. Paweł Piekutowski

Grzegorz Lech. Fot. Paweł Piekutowski

W poniedziałek, w godzinach popołudniowych na oficjalnej stronie Stomilu Olsztyn pojawiło się oświadczenie Przewodniczącego Rady Nadzorczej Michała Brańskiego. Funkcję prezesa przestał piastować Wojciech Kowalewski, a na jego miejsce powołano Grzegorza Lecha.

Treść komunikatu:

Szanowni Kibice Stomilu Olsztyn!

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza odwołała Prezesa Zarządu Stomilu Olsztyn S.A. Wojciecha Kowalewskiego. Jednocześnie Rada zdecydowała się powierzyć tę funkcję Grzegorzowi Lechowi. Legendzie klubu. Strzelcowi ostatniego gola Stomilu w Ekstraklasie.

Grzegorz w trakcie piłkarskiej kariery pokazał, że Stomil jest nie tylko jego domem, ale i życiem. W moim przekonaniu nikt z zewnątrz nie będzie tak zaangażowany w to, by Stomil był klubem zwycięskim. Zdając sobie sprawę z tego, że przeskok z piłkarskiej szatni do gabinetu jest dużym wyzwaniem, chcemy wraz z całą Radą obudować Grzegorza doświadczonymi ludźmi w trzech kluczowych pionach – administracyjno-organizacyjnym, finansowym i marketingowo-sprzedażowym. Prezes będzie bezpośrednio kierować działem sportowym, co oznacza, że nie będzie w najbliższej przyszłości stanowiska dyrektora sportowego.

Ponadto w ciągu najbliższych miesięcy Rada Nadzorcza będzie na bieżąco wspomagała Grzegorza. Zamiast jednego odpowiedzialnego – jak to było do tej pory – stawiamy na drużynę. I jak na boisku w meczu z Widzewem po zejściu Janka Bucholca, kapitanem tego zespołu będzie Grzegorz Lech.

Kiedy rozpoczynaliśmy emisję akcji mówiłem, że to test dla lokalnej społeczności. Otrzymywałem sygnały, że wielu fanów nie decyduje się na uczestnictwo w niej z uwagi na zastrzeżenia co do pracy klubu. Jak właściciel klubu piłkarskiego jestem na początku drogi, ale już pokonaliśmy kilka kryzysów. Stomilowcy cechują się charakterem i zażartą walką o nasz klub, kolejny raz dostaliśmy tego dowód. To jest wielki kapitał Stomilu.

Nie można zaprzeczać – zaliczyliśmy falstart sportowy. Dlatego przez następne dwa tygodnie będziemy pracować nad wzmocnieniami. Chciałbym jednak wyraźnie zaznaczyć, że liczymy na każdego zawodnika i każdemu damy taką samą szansę. Bo dziś potrzebujemy wszystkich.

Kiedy przyszedłem do Olsztyna powstał projekt Nowego Stomilu. I proszę zwrócić uwagę, że mimo kryzysów po drodze uważam, że dużo osiągnęliśmy – jesteśmy klubem stabilnym, wiarygodnym, wypłacalnym. Ale to część sportowa wymaga teraz naszej najwyższej uwagi i pracy. Liczymy, że trener Adam Majewski i zespół staną na wysokości zadania. To dopiero start sezonu, ale naszym priorytetowym celem staje się ustabilizowanie sportowe.

Na koniec zwracam się z prośbą do wszystkich kibiców Stomilu, gdziekolwiek są: bądźcie teraz i zawsze z nami! Potrzebujemy każdego kibica, każdego gardła z trybun, tak jak każdego piłkarza gotowego walczyć za Stomil. Bądźmy znów jednością jak wiosną 2019 roku, gdy trzeba było bić się o każdy punkt. Gorąco wierzę, że z przedstawionymi ludźmi, którzy od dziś będą odpowiadać za stronę organizacyjną Stomilu najgorsze za nami. A teraz najlepsze przed nami.

Grzegorzowi i Adamowi oraz drużynie, sztabowcom i zespołowi administracyjnemu życzymy sukcesów. Do zobaczenia na trybunach, biało-niebiescy!

Wojciech Kowalewski był prezesem Stomilu Olsztyn od grudnia 2019 roku.

rys

Partnerem dwadozera.pl jest Hyundai Daszuta, autoryzowany dealer marki Hyundai.

Komentarze

 1. Mrs 2020-09-25 20:45:59 (***a***:***cf:***:***:d***:***:bffa:eb***) #71919 0:0 zgłoś

  Najważniejsze to oby z sercem być z klubem, Grzegorz Lech ma serducho dla klubu ,jest madrym czlowiekiem ,a że gra to chwała mu ,bo na boisku zespół ma siłę z nim !

 2. kibic 2020-09-22 20:00:48 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #71917 0:0 zgłoś

  slyszalem ze trenerem bedzie VUKOWIC czy to prawda/?

 3. kibol 2020-09-22 07:34:20 (***.net-ols.msitelekom.pl) #71914 0:0 zgłoś

  Czyli, że jak? Lech bedzie słuchał Majewskiego jako zawodnik trenera a jednoczesnieie bedzie prezesem i bedzie wydawał rozkazy Majewskiemu, kabaret po olsztyńsku....

 4. jaja 2020-09-21 21:00:44 (public-gprs***.centertel.pl) #71911 0:0 zgłoś

  Czynny piłkarz i jednocześnie prezes, ewenement na skalę światową,tkie rzeczy to to tylko w olsztynie

 5. Boro 2020-09-21 20:51:34 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #71909 0:0 zgłoś

  To kolejny raz pokazuje jak nikt nie ma pomysłu na ten klub. Wszystko robione na siłę i bez pojęcia w tym całym temacie piłkarskim. Nikt już poważnie nie traktuje Stomilu. Gaśmy światła.

 6. kibic 2020-09-21 17:39:46 (***a***:a***:c***f:ef***:***c***:d***a***:e***a:fcdd) #71907 0:0 zgłoś

  Bardzo mądra i rozsądna decyzja. Tak zdobywa się uznanie, teraz z chęcią zostanę akcjonariuszem. Grzesiu powodzenia i wiedz, że masz wsparcie prawdziwych Stomilowców. SPW!

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #### 
 #  # # #  # 
 #   #  #   
 #   #  # ### 
 #   #  #  # 
 #   #  ####