Sokół wysoko wygrał w Grudziądzu

2020-09-19 20:11:36 Sokół Ostróda, Olimpia Grudziądz

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Sokół Ostróda wywalczył 2. zwycięstwo w tym sezonie II ligi. Ostródzki zespół pokonał na wyjeździe 4:0 Olimpię Grudziądz.

Przed tym spotkaniem w środę Sokół Ostróda rozegrał sparingowe spotkanie z rezerwami Stomilu. Ostródzki wygrał 9:0 i znacznie poprawił skuteczność.

Efekt? 4. gole na wyjeździe w Grudziądzu. Sokół wygrał 4:0 z miejscową Olimpią. Dla beniaminka II ligi było to 1. zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie, a 2. w nowym sezonie. Co ciekawe wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Wynik spotkania z rzutu karnego otworzył w 56. minucie Dawid Wolny. Na 2:0 w 72. minucie podwyższył Tomasz Gajda. Kolejne gole strzelali kolejno ponownie Wolny oraz Adam Dobosz.

Od 70. minuty Sokół grał w przewadze 1. zawodnika po tym jak z boiska za faul taktyczny wyleciał Samuel Hernández.

• Olimpia Grudziądz - Sokół Ostróda 0:4 (0:0)

0:1 - Wolny (56 k), 0:2 - Gajda (72), 0:3 - Wolny (76), 0:4 - Dobosz (90)

Sokół: Niezgoda - Zimmer (88 Brzuzy), Żwir, Dampc, Dobosz - Andrzejczak (83 Odolak), Gajda, Zalewski, Święty (88 Kobza), Wolny - Siemaszko (85 Łuczak)