forBet promocja

News - Inne

Wielki mecz dla Sebastiana. Każdy może pomóc!

2020-09-18 15:42:00 Pojezierze Prostki, Sebastian Ocimek, WMZPN

Plakat promujący imprezę. Fot. wmzpn.pl

Plakat promujący imprezę. Fot. wmzpn.pl

Wyjątkowy mecz odbędzie się w niedzielę (20 września) na stadionie przy al. Piłsudskiego. To szansa, by wesprzeć młodego piłkarza, który doznał niedawno poważnej kontuzji.

16-letni Sebastian Ocimek w połowie sierpnia pierwszy raz wybiegł w podstawowym, seniorskim składzie swojej drużyny Pojezierze Prostki. Mimo zwycięstwa jego ekipy, ten pojedynek zakończył się dla niego tragicznie. Młody piłkarz doznał bardzo poważnej kontuzji kręgosłupa - uraz kręgów szyjnych z uszkodzeniem rdzenia, co wiąże się z czterokończynowym paraliżem.

Chłopak jest już po pierwszej operacji. Potrzebuje jednak pomocy finansowej na leczenie i rehabilitację, by móc sprawnie żyć i stanąć na nogi. W meczu charytatywnym zmierzą się ze sobą Reprezentacją Parlamentarzystów, którą zasilą polscy posłowie z różnych stron politycznych oraz Reprezentacja "Wielkich Serc", w której zagrają znane osoby ze świata sportu i sceny artystycznej.

Na boisku zobaczymy m.in. Krzysztofa Filipka, Adama Zejera, Pawła Alancewicza czy Marka Łukiewskiego.

- Nie pozwólmy Sebastianowi zostać samemu w tym trudnym okresie i pomóżmy mu wygrać najważniejszy mecz w jego życiu - apelują organizatorzy meczu z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz Fundacji Kormoran. - Zawsze grał zespołowo więc teraz my stwórzmy z nim jedną drużynę w walce o zdrowie i ponowne realizowanie marzeń.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zdecydował o bezpłatnym użyczeniu stadionu na ten "Mecz o Wszystko". Natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie idealnie przygotuje obiektu w standardzie ligowym.

Liczba wejściówek na ten mecz jest ograniczona i wynosi 999 sztuk. Aby dostać bilet, wystarczy przy wejściu na stadion wrzucić jakąkolwiek kwotę do puszek, którymi będą opiekować się wolontariusze.

Początek niedzielnego (20 września) meczu o 14:00 na stadionie przy al. Piłsudskiego.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ##  #  # 
#  # # # ## ## 
#   #  # # ## # 
#   ###### #  # 
#  # #  # #  # 
 #### #  # #  #