Liga gra! - Kobiety

Stomilanki wygrały na wyjeździe

2020-09-12 21:42:26 KKP Stomilanki Olsztyn, Polonia Środa Wielkopolska

KKP Stomilanki Olsztyn wygrały na wyjeździe. Fot. stomilanki.olsztyn.pl

Za każdym razem, gdy KKP przyjeżdżał do Środy Wielkopolskiej, Stomilanki wywoziły komplet punktów. Tak stało się i tym razem. Zespół Dariusza Maleszewskiego pokonał w sobotę na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 2:1.

Paula Krech (KKP Stomilanki): - Od początku meczu starałyśmy się realizować wszystkie założenia taktyczne. W połowie pierwszej odsłony meczu byliśmy stroną przeważającą, co poskutkowało bramką Pauli Zawistowskiej. Potem mecz się mocno wyrównał, zarówno my jak i zespół Polonii stwarzaliśmy sobie sytuacje, a jedną z nich drużyna gospodarzy po stałym fragmencie gry wykorzystała. Po przerwie mocno zdeterminowane dążyłyśmy do zwycięstwa, nie odpuszczałyśmy. Cieszę się, że po meczu pełnym walki i zaangażowania, trzy punkty wracają do Olsztyna.

Olsztyńska drużyna objęła prowadzenie za sprawą Pauli Zawistowskiej już w 14. minucie spotkania, gdy po podaniu z lewego skrzydła Darii Augustyniak pokonała bramkarkę Polonii uderzeniem z ostrego kąta. 20. minut później nastąpiło wyrównanie. Chwile wcześniej Polonia ezgekwowała rzut wolny. Mimo rykoszetu piłki od muru, Marta Maźmierczak wybiła piłkę na rzut rożny. Właśnie z tego stałego fragmentu gry wielkopolski zespół zdobył bramkę po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym gola strzeliła Dominika Hyża. Piłkę sprzed linii bramkowej próbowała jeszcze wybić Dominika Cichowska. W drugiej połowie zwycięska bramka padła pod koniec meczu. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Stomilanki miały szansę na wywiezienie kompletu punktów. Po dośrodkowaniu w obręb "szestnastki" sfaulowana została Gabriela Kędzia. Poszkodowana sama wymierzyła sprawiedliwość i KKP mogło cieszyć się z wygranej.

Stomilanki po 5. spotkaniach mają na koncie 9. punktów w I lidze i zajmują czwartą lokatę. Na zapleczu Ekstraligi nastąpi przerwa, a zawodniczki do ligowych obowiązków powrócą w ostatnim weekendzie września. KKP Stomilanki podejmie na olsztyńskich Dajtkach beniaminka, Trójkę Staszówka/Jelna.

• Polonia Środa Wielkopolska - KKP Stomilanki Olsztyn 1:2 (1:1)

0:1 - Zawistowska (14), 1:1 - Hyża (34), 1:2 - Kędzia (k) (86)

Stomialnki: Kaźmierczak - Krech, Kędzia, Mazurkiewicz, Grzesik, Sivakova, Cichowska (60 Franaszek), Rosiak, Zawistowska (87 Tkaczyk), Bielińska (46 Szóstko), Augustyniak (80 N. Lenard)