forBet promocja

News - Inne

Charytatywny mecz w Olsztynie dla piłkarza Pojezierza Prostki

2020-09-07 13:51:50 Pojezierze Prostki, Sebastian Ocimek

Plakat promujący imprezę. Fot. wmzpn.pl

Plakat promujący imprezę. Fot. wmzpn.pl

Na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a odbędzie się piłkarskie spotkanie charytatywne: “Mecz o Wszystko”. Fundusze zostaną przekazane dla Sebastiana Ocimka z Pojezierza Prostki.

Sebastian Ocimek to utalentowany i doskonale zapowiadający się młody piłkarz, który w wieku 16-lat zadebiutował w seniorskiej drużynie Pojezierze Prostki.

Sebastian Ocimek w sobotę 15 sierpnia pierwszy raz wybiegł na boisko w podstawowym składzie w meczu z Roną 03 Ełk. Mimo, iż jego zespół wygrał ten mecz 4:1, dla niego zakończył on się dramatycznie.

W pierwszej połowie doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego Sebastian doznał bardzo poważnej kontuzji kręgosłupa. Został natychmiast przetransportowany śmigłowcem do szpitala UDSK w Białymstoku. Diagnoza nie jest jednak optymistyczna: uraz kręgów szyjnych z uszkodzeniem rdzenia, co wiąże się z czterokończynowym paraliżem. Młody piłkarz przeszedł już pierwszą operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej jednak rokowania lekarzy są niepewne.

Zawodnik potrzebuje pomocy finansowej na leczenie i rehabilitację, by móc sprawnie żyć i stanąć na nogi.

W niedzielę (20 września 2020 r) na stadionie OSiR (Stomilu) przy al. Piłsudskiego 69A w Olsztynie, o godzinie 14:00 odbędzie się charytatywny „Mecz o Wszystko” pomiędzy:

Reprezentacją Parlamentarzystów, którą zasilą polscy posłowie z różnych stron politycznych

Reprezentacja ”Wielkich Serc”, w której zagrają osoby znane ze sportu i sceny artystycznej.

Liczba wejściówek na to spotkanie jest ograniczona i wynosi 999 miejsc. Aby otrzymać bilet wstępu, wystarczy przy wejściu na stadion wrzucić jakąkolwiek kwotę do puszek, którymi będą opiekować się nasi wolontariusze.

Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dla Sebastiana. Organizatorami przedsięwzięcia są Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej oraz Fundacja Kormoran.

Cały czas można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację Sebastiana Ocimka. LINK TUTAJ!

rys

źródło: wmzpn.pl

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ####  #### 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
# ## # #  # # # # 
## ## #  # #  # 
#  # ####  ### #