News - II liga

Porażka na wyjeździe. Górnik Polkowice - Sokół Ostróda 3:0

2020-09-06 01:45:37 Sokół Ostróda, Górnik Polkowice

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Pierwsza porażka Sokoła stała się faktem. Zespół Piotra Jacka przegrał na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 0:3.

Sokół w Polkowicach zagrał bez kontuzjowanych - Sebastiana Rugowskiego, Piotra Ziółkowskiego oraz Wojciecha Mazurowskiego. Jak informuje oficjalna strona Sokoła, przed meczem uraz kręgosłupa zgłosił Krzysztof Wicki. W zastępstwie zagrał niedawno pozyskany Kacper Dereń.

Górnik objął prowadzenie w 23. minucie. Piłkę stracił w środku pola Karol Żwir, a z szybką kontrą ruszyli gospodarze. Uderzenie Eryka Sobkowa trafiło w poprzeczkę, a dobitka Mateusza Baszaka okazała się celna. Do przerwy Górnik Polkowice prowadził z beniaminkiem II ligi 1:0. Kilka minut poprzerwie Karol Żwir był bliski wyrównania, ale piłka trafiła w słupek. Od 58. minuty Sokół grał w osłabieniu. Za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścić musiał Michał Zimmer. Na 2:0 podwyższył Eryk Sobkow po dwudziestometrowym rajdzie i uderzeniu zza pola karnego przy słupku. Kilkanaście minut przed końcem gospodarze podwyższyli na 3:0.

12. września na własnym boisku Sokół będzie podejmować Pogoń Siedlce.

• Górnik Polkowice – Sokół Ostróda 3:0 (1:0)

1:0 - Baszak (23), 2:0 - Sobków (63), 3:0 - Terpiłowski (73)

Górnik: Szymański - Fryzowicz, Kowalski, Haberek, Opałacz, Azikiewicz (74 Magdziak), Sobków, Żołądź (80 Karmelita), Danilczyk, Baranowski (66 Terpiłowski), Baszak (80 Mazurowski), Szuszkiewicz (74 Borkowski).

Sokół: Niezgoda – Żwir, Dereń, Brzuzy, Dobosz, Zimmer, Zalewski, Gajda (90 Święty), Andrzejczak (65’Łuczak), Okuniewicz (88 Kalinowski), Wolny (65 Siemaszko)

Żółte kartki: Baszak, Karmelita - Zimmer, Wolny, Gajda
Czerwona kartka: Zimmer (za dwie żółte)