News - Kobiety - I liga

Przegrana Stomilanek. KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4

2020-08-30 18:21:35 KKP Stomilanki Olsztyn, Dariusz Maleszewski

Stomilanki Olsztyn przegrały na olsztyńskich Dajtkach 0:4. Fot. Paweł Piekutowski.

Po porażce z Rekordem Bielsko-Biała KKP Stomilanki chciały zrehabilitować się udanym występem na własnym boisku ze Sportową Czwórką Radom w 3. kolejce pierwszej ligi kobiet. Ta sztuka niestety nie udała się zespołowi Dariusza Maleszewskiego, gdyż olsztynianki przegrały 0:4.

• KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4 (0:1)

0:1 - Szydło (45 + 1), 0:2 - Stasikowska (k) (47), 0:3 - Szydło (57 k), 0:4 - Barczak (90 + 3)

KKP: Kaźmierczak - Bielińska, N. Lenard (60 Krech), Waszczuk, Franaszek (60 Mazurkiewicz), Augustyniak (60 Grzesik), Szczepańska, Kędzia, Rosiak, Szóstko (89 K. Lenard), Zawistowska.

Dariusz Maleszewski (trener KKP Stomilanki): - Zmartwieniem jest to, że w pierwszej połowie byliśmy dobrze zorganizowanym zespołem mając klarowne sytuacje do zdobycia bramki i prowadzenia w pojedynku, a straciliśmy bramkę rozegraniu z rzutu wolnego, którego nie powinno być. Drugi gol padł po niepotrzebnym błędzie. Z każdą minutą radomski zespół próbował przeważać na boisku. Co do drugiego rzutu karnego, piłka powinna być wcześniej odebrana. Czy był karny? Nie widziałem tego dokładnie, ale była dynamika.

Pierwszoligowiec z Olsztyna tracił gole po stałych fragmentach gry - dwukrotnie z rzutów wolnych oraz rzutów karnych.

Daria Waszczuk (KKP Stomilanki): - Dobrą stroną Radomia są właśnie stałe fragmenty gry. Straciłyśmy na czujności i oddałyśmy rywalkom środek pola. Drugie spotkanie z rzędu bez zdobyczy bramkowej, ale mam nadzieję, że w następnym meczu będzie o wiele lepiej.

KKP Stomilanki w ligowej tabeli zajmują 9. miejsce z dorobkiem trzech punktów. Ostatni taki przypadek, aby po trzech meczach KKP miało zgromadzone tylko trzy "oczka", zdarzył się w sezonie 2017/18. 5. września drużyna Dariusza Maleszewskiego zmierzy się na własnym boisku z Pogonią Tczew.

KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4 KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4 KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4 KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4 KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4

Zobacz pełną galerię zdjęć: KKP Stomilanki Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4