Znakomita inauguracja sezonu w Ostródzie. FOTORELACJA!

2020-08-28 17:53:00 Sokół Ostróda, Lech II Poznań

Radość piłkarzy Sokoła Ostróda. Fot. Emil Marecki

W 1. kolejce II ligi beniaminek Sokół Ostróda pokonał na własnym stadnie rezerwy poznańskiego Lecha. W meczu kibice obejrzeli dwa gole, które padły w drugiej połowie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Stroną przeważającą była drużyna gospodarzy, która największe zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach gry. Najbliżej strzelenia pierwszej bramki był Karol Żwir.

Po przerwie Sokół Ostróda szybko zadał pierwszy cios. Piotr Okuniewski w 49. minucie, który pojawił się po przerwie na boisku, najwyżej wyskoczył w polu karnym do piłki i strzałem z głowy pokonał bramkarza Lecha II Poznań.

Chwilę później (66. minuta) było już 2:0. Piłkarze Sokoła przejęli piłkę w środku pola, poszła szybka kontra, którą strzałem w okienko wykończył młodzieżowiec Michał Zimmer.

Lech II próbował zdobyć chociażby bramkę kontaktową, ale Sokoł do końca kontrolował przebieg spotkania i zasłużenie zgarnął komplet punktów w debiucie na boiskach II ligi.

Sokół Ostróda - Lech II Poznań 2:0 Sokół Ostróda - Lech II Poznań 2:0 Sokół Ostróda - Lech II Poznań 2:0 Sokół Ostróda - Lech II Poznań 2:0 Sokół Ostróda - Lech II Poznań 2:0

• Sokół Ostróda - Lech II Poznań 2:0 (0:0)

1:0 - Okuniewicz (49), 2:0 - Zimmer (55)

Sokół: Niezgoda - Brzuzy, Mazurowski, Żwir - Zimmer, Zalewski (86 Wicki), Andrzejczak (79 Siemaszko), Gajda, Dobosz - Kalinowski (46 Okuniewicz), Wolny (87 Odolak)