forBet promocja

News - Puchar Polski - I liga

Stomil odpadł z Pucharu Polski

2020-08-22 23:28:13 Stomil Olsztyn, GKS 1962 Jastrzębie

Stomil Olsztyn odpadł z Pucharu Polski. Fot. Emil Marecki

Stomil Olsztyn odpadł z Pucharu Polski. Fot. Emil Marecki

Stomil Olsztyn odpadł w 1/32 finału Pucharu Polski z dalszych rozgrywek. Olsztynianie przegrali 2:3 z GKS-em Jastrzębie.

Początek spotkania nie był dobry w wykonaniu Stomilu, bo już w 10. minucie Kudrjavevs musiał wyjmować piłkę z siatki. Po rzucie rożnym zamieszanie wykorzystał Adam wolniewicz i dał prowadzenie gościom. Zespół Stomilu bardzo dobrze zareagował na stratę bramki i już 5 minut później było 1:1. Dobre podanie w polu karnym wykorzystał debiutujący w Stomilu Nikita Kovalonoks. Pierwsza połowa skończyła się remisem.

Na prowadzenie olsztynianie wyszli w 57. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Spychały wykorzystał  Serafin Szota. Niestety Stomil nie poszedł za ciosem, gra się uspokoiła i wykorzystali to goście. najpierw w 76. minucie Farid Ali ośmieszył olsztyńską defensywę i pokonał ostrym strzałem Kudrjavcevsa, a gdy wydawało się, że mecz rozstrzygnie się co najmniej w dogrywce, ponownie Ali wykorzystał rajd Patryka Skóreckiego i zapewnił w doliczonym czasie gry awans do następnej rundy GKS-owi.

Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn, na konferencji prasowej po meczu: 

- Szkoda. Graliśmy u siebie. Było to pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej - to było widać w naszych poczynaniach. Źle weszliśmy w mecz. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, natomiast udało się wrócić do gry, gdzie strzeliliśmy bramkę po pięknej, zespołowej akcji. W drugiej połowie, gdy zdobyliśmy bramkę na 2:1, wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą. Niestety, straciliśmy bramkę na 2:2 i w tym momencie zabrakło nam wyrachowania i doświadczenia, bowiem zawodnicy byli już myślami przy dogrywce. Gra się jednak do końca. Zespół przeciwnika poszedł z kontratakiem i strzelił bramkę na 2:3. Były podczas spotkania fragmenty przyzwoitej naszej gry. Wiemy teraz nad czym mamy pracować, jakie popełniliśmy błędy.

Serafin Szota po meczu:

Za tydzień rozpoczyna się nowy sezon Fortuna I ligi. Stomil uda się na wyjazd i 29. siepnia o godz. 19 zagra z GKS-em w Tychach.

Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:3

http://dwadozera.pl/Stomil-Olsztyn-GKS-1962-Jastrzebie-23,g1149.html

 • Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 (1:1)

0:1 – Wolniewicz (10), 1:1 – Kovalonoks (15), 2:1 – Szota (56), 2:2 – Ali (76), 2:3 – Ali (90+2)

Stomil: Kudrjavcevs– Bucholc, Szota, Biedrzycki, Sadowski (81 van Weert), Carolina – Hinokio, Tecław, Spychała (70 Jarosz), van Huffel – Kovalonoks (70 Loshi)

kyn

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # ##### 
## ## #  # #  # 
# ## # #  # ##### 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #### #####