forBet promocja

News - Inne - I liga

Stomil sprzedaje akcje. Jak im to wychodzi?

2020-08-18 10:44:13 Stomil Olsztyn, Michał Brański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W miniony czwartek Stomil Olsztyn wystartował z akcją crowdfundingową. Każdy chętny może zainwestować w I-ligowy klub. Na ten moment sprzedano akcji za ponad 70 tysięcy, żeby akcja się udała klub musi pozyskać środki na sumę 500 tysięcy złotych.

Nie trzeba olbrzymiej gotówki żeby stać się posiadaczem akcji Stomilu Olsztyn. Wystarczy na koncie 100 złotych za które można otrzymać 4 akcje i tytułować się współwłaścicielem “Dumy Warmii”.

Ile osób się na to zdecydowało? We wtorek rano było to ponad 120 użytkowników platformy Beesfund. Uzbierano już ponad 70 tysięcy złotych. Celem organizatorów jest uzbieranie 2 milionów złotych, ale żeby akcja chociaż w pewnym stopniu się powiodła, to trzeba uzbierać 500 tysięcy złotych.

– Sprzedaż ma dwa cele - mówi dla stomilolsztyn.com Michał Brański, większościowy właściciel Stomilu Olsztyn. - Po pierwsze, wsparcie „Dumy Warmii” w obszarze piłki profesjonalnej i walki o najwyższe cele w Fortuna 1 Liga, a także wsparcie materialne pomagające rozwinąć akademię i młodzież. Drugim wymiarem tej zbiórki jest danie szansy tysiącom kibiców Stomilu na jeszcze większe przeżywanie emocji, dzięki poczuciu współwłasności. Marzy mi się, że po zbiórce kilkaset lub nawet kilka tysięcy osób będzie mogło o sobie powiedzieć – „jestem współwłaścicielem Stomilu Olsztyn”.

I dodaje: - – Jak tylko okoliczności, czyli restrykcje pandemiczne, pozwolą, zorganizujemy spotkanie, na którym wejdziemy w dialog z kibicami-współwłaścicielami. To byłaby dodatkowa okazja, może połączona z imprezami, koncertami, festiwalami piwnymi itp., przybliżyć funkcjonowanie klubu kibicom. Bliższa niż social media i pozwalająca posłuchać setek, a mam nadzieję tysięcy, tych, którzy mają biało-niebieskie serce.

Więcej o akcji można przeczytać pod adresem najlepszeprzednami.pl

rys

źródło: stomilolsztyn.com

Komentarze

 1. klik 2020-08-18 11:12:44 (***.***.***.***.intelly.pl) #71692 0:0 zgłoś

  wyczuwam porażke

Dodaj swój komentarz

          
 #### ###### ##### 
#  # #    #  
#   #####  #  
#   #    #  
#  # #    #  
 #### ######  #