News - Puchar Polski

Sokół Ostróda awansował do 1/16 finału Pucharu Polski!

2020-08-15 16:51:43 Sokół Ostróda

Sokół Ostróda awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Sokoła Ostróda wygrali wyjazdowe spotkanie z Pniówkiem Pawłowice i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski.

Los sprawił, że w 1/32 finału spotkały się dwie drużyny, które wygrały wojewódzkiego puchary. Pniówek był najlepszy na Śląsku, a Sokół w naszym regionie.

Faworytem tego spotkania był beniaminek II ligi, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Sokół w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie za sprawą Piotra Ziółkowskiego, który 5. minut wcześniej wszedł za kontuzjowanego Sebastiana Rugowskiego. Wynik mógł podwyższyć Adam Dobosz, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, czego efektem były dwa gole. To jednak Sokół Ostróda zadał ostateczny cios, a właściwie dwa. Najpierw do wyrównania doprowadził Dawid Wolny, a następnie zwycięskiego gola w ostatniej minucie strzelił Ziółkowski.

Sokół Ostróda zameldował się w 1/16 finale Pucharu Polski i tym samym powtórzył sukces z sezonów 2012/2013 oraz 2017/2018.

• Pniówek Pawłowice 2-3 Sokół Ostróda 2:3 (0:1)

0:1 - Ziółkowski (32), 1:1 - Glenc (53), 2:1 - Adamek (60), 2:2 - Wolny (86), 2:3 - Ziółkowski (90)

Sokół: Niezgoda - Zimmer, Mazurowski, Dobosz, Brzuzy - Rugowski (27 Ziółkowski), Żwir, 14. Gajda, Zalewski, Kalinowski (56 Andrzejczak) - Wolny