forBet promocja

News - Transfery

Sobczak wybrał ofertę "Jagi"

2020-08-05 07:58:09 Szymon Sobczak, Jagiellonia Białystok

Szymon Sobczak. Fot. jagiellonia.pl

Szymon Sobczak. Fot. jagiellonia.pl

Szymon Sobczak w nadchodzącym sezonie będzie grał w Jagiellonii Białystok. Piłkarz odrzucił ofertę m.in. Stomilu Olsztyn, w którym grał w ostatnim czasie.

Szymon Sobczak do Stomilu Olsztyn trafił zimą 2019 roku. Do gry w naszym klubie namówił go trener Piotr Zajączkowski. W barwach olsztyńskiego klubu zagrał w 46. spotkaniach, strzelił 14. goli i zaliczył 7. asyst.

- Gdy tylko pojawiła się możliwość dołączenia do Jagi przeszliśmy do rozmów - powiedział dla jagiellonia.pl Szymon Sobczak. - Trochę to trwało, ale cieszę się, że udało się wszystko sfinalizować. Moje pierwsze podejście do Ekstraklasy, jeszcze w czasach gry w Górniku Zabrze, to była raczej takie dotknięcie piłki na najwyższym poziomie w Polsce. Teraz wracam do tej ligi jako zupełnie inny zawodnik. Długo przygotowywałem się do tego momentu, walczyłem o swoją szansę. Muszę potwierdzić swoje umiejętności na boisku.

- Bardzo dobrze wspominam okres spędzony w Stomilu - mówi Sobczak. - Przychodziłem tam w trudnym dla klubu momencie. Udało się to wszystko połatać, zarówno ze strony organizacyjnej jak i sportowej. Teraz Stomil jest w zupełnie innym miejscu. Był to dla mnie bardzo dobry czas, ale jestem gotowy na nowe wyzwania. Liga była w minionym sezonie tak zwariowana, że praktycznie jeszcze na dwie kolejki przed końcem mieliśmy szansę na udział w barażach. Życie ułożyło się inaczej. Myślę, że Stomil pójdzie w dobrym kierunku. Jest tam dużo młodych chłopaków wprowadzanych w ten zespół, co z czasem powinno zaowocować. Życzę im jak najlepiej i mam nadzieję, że spotkamy się gdzieś na piłkarskiej ścieżce.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #### 
##  # #   #   
# # # #####  #### 
# # # #      # 
#  ## #   #  # 
#  # ###### ####