forBet promocja

News - Puchar Polski

Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski

2020-07-31 23:16:28 Sokół Ostróda, Znicz Biała Piska, Wojewódzki Puchar Polski, WMZPN,

Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski

Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski

Przed meczem nikt nie chciał być faworytem tego spotkania. Na boisku okazało się, że II-ligowiec jest lepszy. Sokół Ostróda wygrał 2:1 ze Zniczem Biała Piska i zdobył Wojewódzki Puchar Polski.

Podopieczni Piotra Jacka szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 5. minucie dośrodkowanie w pole karne wykończył Piotr Okuniewicz.

W 28. minucie po zamieszaniu w polu karnym do wyrównania doprowadził Znicz za sprawą Bartosz Giełażyna.

Sokół szybko odpowiedział na to trafienie, bo kilka minut później prowadził 2:1 po bramce z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem “jedenastki” okazał się strzlec pierwszego gola Piotr Okuniewicz.

W drugiej połowie nie brakowało emocji, szczególnie pod koniec mecz Znicz mocno przycisnął, ale kibice w Lidzbarku Warmińskim więcej goli nie obejrzeli. Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski.

W nagrodę dostali 40 tysięcy złotych oraz prawo gry w 1/32 finale Pucharu Polski. Dla Znicza na pocieszenie Marek Łukiewski wręczył czek na 10 tysięcy złotych.

– Taki jest sport, taka jest piłka, trzeba się z tym pogodzić. Moi zawodnicy walczyli do ostatniej minuty doliczonego czasu gry, schodzili z boiska ze łzami w oczach. Nie udało nam się zrealizować naszych marzeń – mówi Ryszard Borkowski, trener Znicza. – Sam udział w finale po raz drugi z rzędu jest wyznacznikiem tego jak funkcjonuje drużyna. Boli mnie, że pierwszą bramkę straciliśmy bardzo szybko, a drugą po rzucie karnym w sytuacji, w której zawodnik mojej drużyny mógł zachować się lepiej. Gdyby Ostróda nas zdominowała to należałoby po prostu spuścić głowy, ale to było wyrównane spotkanie, w którym rywali byli lepsi o jedną bramkę. Gratuluję Sokołowi, ale dziękuję także mojej drużynie za charakter, który pokazała w tym meczu. 

- Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie. Znicz to dość silny pod kątem fizycznym zespół - powiedział Piotr Jacek, szkoleniowiec Sokoła. - Ogromnie cieszę się, bo to jest nasz pierwszy, wspólny krok. Tym bardziej się cieszę, że kadra na ten mecz liczyła raptem piętnastu zawodników, czyli tylu, ilu zaplanowaliśmy do wygrania Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zaplanowaliśmy sobie, że pierwszy okres zakończymy triumfem w pucharze, a po krótkich urlopach zaczynamy budować drużynę z szeroką, dużą kadrą, która ma rywalizować w drugiej lidze.

Sokół Ostróda - Znizc Biała Piska 2:1 Sokół Ostróda - Znizc Biała Piska 2:1 Sokół Ostróda - Znizc Biała Piska 2:1 Sokół Ostróda - Znizc Biała Piska 2:1 Sokół Ostróda - Znizc Biała Piska 2:1

http://dwadozera.pl/Sokol-Ostroda-Znizc-Biala-Piska-21,g1134.html

Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Puchar Polski

http://dwadozera.pl/Sokol-Ostroda-zdobyl-Wojewodzki-Puchar-Polski,g1135.html

 • Sokół Ostróda - Znicz Biała Piska 2:1 (2:1)

1:0 - Okuniewicz (5), 1:1 - Giełażyn (28), 2:1 - Okuniewicz (33 k)

Sokół: Niezgoda - Żwir, Wicki (16 Kalinowski), Mazurowski, Zimmer - Święty, Dobosz, Brzuzy, Gajda, Rugowski - Okuniewicz.

Znicz: Radzikowski – Kossyk (58 Romachów), Dzienis, Molski, Denert (82 Nowak), Jambrzycki (58 Kalinowski), Kosiński, Furman, Fiedorowicz (70 Rybacki), Kuśnierz (58 Famulak), Giełażyn.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #  # 
##  # #  # #  # 
# # # #  # #  # 
# # # #  # #  # 
#  ## #  # # # 
#  # ####  ##