Stomil w niezłym akcencie kończy sezon

2020-07-25 20:27:56 Stomil Olsztyn, Warta Poznań

Zwycięską bramkę strzelił Koki Hinokio. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu Olsztyn w ostatnim spotkaniu tego sezonu pokonali 2:1 na wyjeździe Wartę Poznań. Podopieczni Adama Majewskiego zakończyli sezon na 10. miejscu w tabeli.

Warta Poznań była już pewna 3. miejsca w tabeli, a Stomil tydzień temu zapewnił sobie utrzymanie w I lidze.

Można powiedzieć, że mecz był o tzw. “pietruszkę”, ale z taką teorią nie zgadzał się przed meczem trener Stomilu - Adam Majewski.

- Jedziemy wygrać i zająć jak najwyższe miejsce na koniec sezonu - mówił.

Mecz z Wartą to okazja debiutu w bramce dla Vjačeslavsa Kudrjavcevsa. Stomil postawił także na wszystkich punktujących młodzieżowców, ale nie udało się obronić 3. miejsca w klasyfikacji Pro Junior System. GKS Tychy wyprzedził na ostatniej prostej Stomil.

Warta Poznań wyszła na prowadzenie w 31. minucie za sprawą Mateusza Szczepaniaka, który wykorzystał zamieszanie i niefrasobliwość olsztyńskich obrońców w polu karnym.

Dwa gole Stomilu padły po przerwie. W 63. minucie pierwszą bramkę dla “Dumy Warmii” strzelił Skender Loshi, a gola na wagę trzech punktów strzelił Koki Hinokio.

Teraz piłkarze dostali tydzień wolnego, a do treningów wrócą na początku sierpnia. Start nowego sezonu zaplanowano na koniec sierpnia.

• Warta Poznań - Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

1:0 - Szczepaniak (31), 1:1 - Loshi (65), 1:2 - Hinokio (81)

Stomil: Kudrjavcevs - Szota, Bondarenko, Biedrzycki (48 Bucholc), Mosakowski, Straus (78 Staszak) - van Huffel (63 Loshi), Hajda, Tecław, Hinokio - Sobczak

źródło: stomil.olsztyn.pl