forBet promocja

Liga gra! - II liga

Młodzież daje radę! Olimpia wygrała z Pogonią Siedlce

2020-07-01 20:34:15 Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg wygrała przed własną publicznością. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg wygrała przed własną publicznością. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg wygrała u siebie z Pogonią Siedlce 1:0. Gola dla gospodarzy strzelił młodzieżowiec Mateusz Bucio.

Faworytem pojedynku na stadionie w Elblągu była Pogoń. Ekipa miejscowych stawia przede wszystkim na zdobywanie punktów za wystawianie młodzieżowców. Goście to wiedzieli jednak zamiast z tego skorzystać i zgarnąć cenne punkty w walce o utrzymanie, dali się ograć.

W składzie elblążan wystąpiło 6 młodych graczy. Olimpia nie zamierzała jednak czekać, aż przyjezdni zdobędą gola i zaatakowała gości. Na początku spotkania Dawid Jabłoński zagrał wzdłuż bramki do Jakuba Braneckiego, ale napastnika powstrzymał obrońca.

Pogoń grała prostą piłkę, która nie mogła zaskoczyć twardej defensywy gospodarzy. W barwach Olimpii rządził Tomasz Lewandowski, który instruował swoich kolegów. Kolejne dośrodkowania przed bramkę miejscowych wyłapywał Paweł Rutkowski. Olimpia groźnie kontrowała. Kapitalną szanse miał Eryk Filipczyk, ale po podaniu ze skrzydła niecelnie główkował.

W drugiej części Pogoń nadal grała słabo. Olimpia to wykorzystała. W 50 minucie Mateusz Bucio celnym strzałem przy słupku zdobył bramkę dla gospodarzy. Rywal nie potrafił skleić groźnej akcji i Olimpia zdobyła kolejne punkty, dzięki którym awansowała na 4 pozycję w rywalizacji. Przypomnijmy, że zespół nie starał się o licencję na I ligę, więc jeżeli klub wywalczy miejsce w barażach to w nich nie wystąpi.

 • Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

1:0 – Bucio (50)

Olimpia: Rutkowski – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Filipczyk, Krasa, Bednarski, Jabłoński (76 Kordykiewicz), Bucio (90 Wierzba), Branecki (84 Milanowski)

Michał Libuda

Komentarze

 1. kibic 2020-07-01 22:46:49 (***.***.***.***.intelly.pl) #71407 0:0 zgłoś

  Bramke strzelil Mariusz Bucio....

 2. 1978 2020-07-01 21:19:21 (***.***.***.***) #71404 0:0 zgłoś

  Jaka tu Ciszaaaaa lala lala ???? karawana leci dalej !!VAK

Dodaj swój komentarz

           
   # #  # ###### 
   # #  # #   
   # #  # ##### 
   # #  # #   
#  # #  # #   
 ####  #### #