Najważniejszy jest Pro Junior System

2020-06-29 10:52:56 Olimpia Elbląg, Błękitni Stargard

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg przegrała u siebie z Błękitnymi Stargard 0:3. Dla gospodarzy najważniejsza jest klasyfikacja Pro Junior System. Trener Dariusz Kaczmarczyk, który objął stery w drużynie po rozstaniu się z klubem Adama Noconia, z regularnością realizuje plan.

W tym pojedynku szkoleniowiec pobił klubowy rekord i wystawił w jedenastce aż 7 takich graczy. Na placu jedynymi piłkarzami z dorosłej kadry byli Kamil Wenger, Michał Kiełtyka i Tomasz Sedlewski. Ci wszyscy tworzyli większość bloku obrony. Natomiast w ataku rządzili zawodnicy mający status młodzieżowca. Odgrywali oni dotychczas marginalne role w lidze, zatem nie trudno się dziwić, że defensywa Błękitnych łatwo radziła sobie z ich pomysłami. W zasadzie to goście od pierwszych minut mieli konkretny plan na to spotkanie.

Przyjezdni narzucili swoją grę, zaatakowali i ustawili sobie pojedynek. W 13 minucie przejęcie piłki na połowie gospodarzy. Paweł Rutkowski obronił strzał z dystansu jednak futbolówkę przejął Michał Cywiński, który trafił między słupki. W 15 minucie Wojciech Fadecki zagrał na głowę Patryka Paczuka i Błękitni już mogli grać sobie spokojniej. Ekipa przyjezdnych górowała nad młodzieżowym składem gospodarzy. Olimpia rzadko stwarzała sytuacje bramkowe.

W drugiej części szansę miał Jakub Branecki, ale jego strzał głową złapał Mariusz Rzepecki. Błękitni kontrolowali przebieg spotkania. W 67 minucie prostopadłe podanie w pole karne wykorzystał Cywiński. Rywalizując w takim składzie elblążanom trudno będzie osiągać korzystne rezultaty w lidze. Kadrę stanowią głownie młodzieżowcy, a najskuteczniejsi gracze wkrótce rozstaną się z klubem. Drużyna gospodarzy jest skupiona na wyciągnięciu funduszy z PZPN kosztem ligowych punktów.

• Olimpia Elbląg – Błękitni Stargard 0:3 (0:2)

0:1 - Cywiński (13), 0:2, 0:3 - Paczuk (15, 67)

Olimpia: Rutkowski – Moryń, Kiełtyka, Wenger, Sedlewski (82 Bucio), Filipczyk, Krasa, Bednarski, Jabłoński (67 Rozumowski), Krasa, Ryk, Branecki