forBet promocja

News - I liga

Majewski trenerem Stomilu. Ostatnio pracował w Wiśle II Płock

2020-06-10 15:27:06 Stomil Olsztyn, Adam Majewski

Nowy sztab szkoleniowy Stomilu Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Nowy sztab szkoleniowy Stomilu Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

W środę Stomil Olsztyn zaprezentował nowego trenera. Drużynę poprowadzi Adam Majewski, dla którego to będzie pierwsze w karierze poważne wyzwanie. Do sztabu szkoleniowego dołączył także Karol Szweda oraz Dariusz Fabianowicz.

W poniedziałek prezes Wojciech Kowalewski zdecydował się odsunąć od pracy Piotra Zajączkowskiego (kontrakt trenera ważny był do końca czerwca 2020 roku). Szefostwo Stomilu miało dość słabej gry Stomilu i małej ilości punktów zdobytych wiosną (4 punkty w 4 spotkaniach).

Prezes Stomilu postanowił zaufać swojemu koledze z okresy gry w Legii - Adamowi Majewskiemu. Dla nowego trenera “biało-niebieskich” będzie to pierwsza poważna praca w futbolowym świecie. W swojej karierze trenerskiej był asystentem Jana Złomańczuka (2009-2010) oraz Marcina Kaczmarka (2012-2016) w Wiśle Płock. Od sezonu 2018/19 samodzielnie prowadził czwartoligowe rezerwy płockiego klubu, w 45 ligowych meczach pod jego wodzą drużyna - 17 razy wygrała, 10 zremisowała oraz 18 przegrała.

- Jego pomysł na prowadzenie zespołu i rozwój drużyny przekonał nas do obsadzenia jego w roli szkoleniowca Stomilu - argumentuje Sylwester Czereszewski, dyrektor sportowy klubu.

Adam Majewski podpisał umowę do końca czerwca 2021 roku z możliwością przedłużenia. Wraz z nim do Stomilu trafili asystent Karol Szweda (niegdyś trener Sokoła Ostróda) oraz Dariusz Fabianowicz (przygotowanie fizyczne, ostatnio Wisła II Płock).

Wraz z Piotrem Zajączkowskim przy pierwszym zespole przestali pracować Adam Zejer oraz Arkadiusz Kędzierski. W sztabie szkoleniowym nadal jest Piotr Klepczarek (analityk) oraz Sylwester Wyłupski (trener bramkarzy).

Nowy trener poprowadzi Stomil już w najbliższą sobotę (13 czerwca, godz. 17). Na własnym stadionie olsztyńska drużyna zagra z Chojniczanką Chojnice. Jeżeli drużyna Majewskiego wygra to na poważnie odskoczy od strefy zagrażonej spadkiem w I ligi.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
   # ###### #### 
   # #   #  # 
   # ##### #   
   # #   # ### 
#  # #   #  # 
 #### ###### ####