forBet promocja

News - Juniorzy

W Kętrzynie powstaje oddział sportowy o profilu piłki nożnej

2020-04-04 16:28:39 Granica Kętrzyn, Adam Fedoruk

Plakat promujący nową klasę piłkarską w Kętrzynie. Fot. Materiał prasowy Granicy Kętrzyn

Plakat promujący nową klasę piłkarską w Kętrzynie. Fot. Materiał prasowy Granicy Kętrzyn

Od 1 września na edukacyjnej mapie powiatu kętrzyńskiego pojawi się nowa możliwość dla absolwentów szkół podstawowych. Przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie powstanie III liceum ogólnokształcące z oddziałem sportowym o profilu - piłka nożna.

Nowa klasa to efekt porozumienia trójstronnego, które zostało zawarte pomiędzy powiatem kętrzyńskim, miastem Kętrzyn i Granicą Kętrzyn. To zupełna nowość w powiecie kętrzyńskim i doskonała alternatywa dla uzdolnionych młodych piłkarzy. Do tej pory, aby rozwijać swój talent piłkarski i się kształcić, musieli wyjeżdżać np. do Olsztyna, Ełku czy Elbląga.

Dysponujemy wyjątkowo bogatą bazą sportową w skali całego województwa, więc już z tego względu uważam utworzenie tej klasy za jak najbardziej zasadne - mówi Marek Moszyk, dyrektor PCE w Kętrzynie.

Powstanie nowej formy edukacyjnej to inicjatywa zarządu Granicy Kętrzyn. Działania te wspiera Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, a koordynatorem projektu będzie Adam Fedoruk, aktualnie dyrektor sportowy Granicy Kętrzyn , a w przeszłości dwukrotny mistrz Polski w barwach Legii Warszawa (304 mecze i 52 bramki w polskiej Ekstraklasie) oraz 18-krotny reprezentant Polski (1 gol przeciwko Węgrom).

Główne filary szkolenia to rozwój kreatywności, rozwój psychologiczny, mentalny, indywidualizacja i intensywność w treningu oraz edukacja na wysokim poziomie – mówi Adam Fedoruk.

I dodaje: - Naszym zadaniem jest stworzenie uczniom optymalnych warunków, umożliwiających godzenie zajęć sportowych z innymi zajęciami edukacyjnymi. Dla przyjezdnych będzie dostępna bursa z pełnym wyżywieniem. Rozkład zajęć treningowych będzie dostosowany do zajęć edukacyjnych. Będziemy dążyć do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania – dodaje przyszły trener-koordynator.

Nowa oferta edukacyjna to szansa dla wszystkich młodych piłkarzy z północnego regionu Warmii i Mazur na realizowanie marzeń i osiągnięcie sukcesu w piłce nożnej. Wszyscy uczniowie-zawodnicy przejdą kilkuletnie specjalistyczne szkolenie piłkarskie, umożliwiające osiągnięcie wysokiego poziomu sportowego. Najbardziej zaangażowani i wytrwali otrzymają szansę sprawdzenia się na testach w klubach I, II ligi lub nawet Ekstraklasy. W tym celu prowadzimy już rozmowy w kontekście współpracy pomiędzy klubami – kończy Fedoruk.

rys

Komentarze

 1. PANIE RYS 2020-04-04 22:03:56 (***.***.***.***.ipv***.supernova.orange.pl) #71175 0:0 zgłoś

  PANIE RYS POPROSZĘ O ADRES EMAIL DO PANA. POZDRAWIAM

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### #### 
#  # #   #   
#   #####  #### 
# ### #      # 
#  # #   #  # 
 #### ###### ####