Olimpia Elbląg zremisowała z Widzewem Łódź

2019-08-18 10:44:56 Olimpia Elbląg, Widzew Łódź

Olimpia Elbląg. Fot. zksolimpia.pl

Elbląska Olimpia zremisowała z Widzewem Łódź 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Brychlik.

Olimpia podejmowała u siebie najbogatszy zespół rozgrywek, którego celem jest awans. Jednak to drużyna gospodarzy znajdowała się na pierwszym miejscu w tabeli. W efekcie ligowy pojedynek był bardzo ciekawy.

Na elbląskich trybunach można było dostrzec liczną grupę kibiców miejscowego klubu. Goście przyjechali w grupie 250 osób. Dało to znaczną frekwencję. Atmosfera na stadionie była gorąca, natomiast na boisku było skromnie. Widzew nie błyszczał w swoich atakach, a Olimpia nie potrafiła wykorzystać kilku zrywów na połowę rywala. W 42 minucie kolejne dośrodkowane ze skrzydła w pole karne gospodarzy, zgranie Michaela Ameyawa do Marcina Robaka, który strzałem głową zdobył bramkę.

Gdy w 52 minucie Michał Kuczałek za kopnięcie rywala w głowę dostał czerwoną kartkę, wydawało się, że Widzew przypieczętuje zdobycie trzech punktów. W tym momencie jednak zrezygnował z odważniejszych ataków. Olimpia musiała z dużą ambicją walczyć o sytuacje. W 89 minucie Damian Szuprytowski pobiegł i podał do Przemysława Brychlika. Gracz elblążan w trudnej sytuacji strzelił do bramki łodzian. To była 7 bramka, którą wypracował pomocnik gospodarzy.

Drużyna z Elbląga jest w tym sezonie niepokonana i nadal imponuje walecznością, determinacją i skutecznością. Trener Adam Nocoń zbudował dobrą ekipę, która wykazuje się charakterem. – Szacun dla mojej drużyny za ten pojedynek – powiedział.

• Olimpia Elbląg – Widzew Łódź 1:1 (0:1)

0:1 – Robak (42), 1:1 – Brychlik (89)

Olimpia: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Ryk (46 Krasa), Kuczałek, Żołądź, Demianiuk, Szuprytowski, Miller (71 Brychlik)