forBet promocja

News - IV liga - V liga

Rabczuk odejdzie z Polonii Lidzbark Warmiński?

2019-06-06 20:42:19 Polonia Lidzbark Warmiński, Marek Rabczuk

Polonia Lidzbark Warmiński awansowała do IV ligi. Fot. facebook.com/polonialidzbark

Polonia Lidzbark Warmiński awansowała do IV ligi. Fot. facebook.com/polonialidzbark

Polonia Lidzbark Warmiński w zeszłym tygodniu awansowała do IV ligi. Okazuje się, że w nowym sezonie zespół może poprowadzić inny szkoleniowiec. Marek Rabczuk rozważa rezygnację z powodów zdrowotnych.

- Mam problemy zdrowotne i mocno rozważam czy nie odejść - mówi Rabczuk. - Nie mogę za mocno się przesilać, ale na ten moment zarząd nie chce dopuścić do wiadomości, że miałbym przerwać pracę w Polonii. Na tę chwilę jeszcze nie ma podjętej decyzji, ale nie przypadkowo takie informacje pojawiają się w środowisku piłkarskim.

Nieoficjalnie mówi się, że ofertę pracy w Polonii Lidzbark Warmiński otrzymał związany z Huraganem Morąg - Czesław Żukowski oraz obecny trener Tęczy Biskupiec - Wojciech Jałoszewski.

Wróćmy jednak do sukcesu Polonii Lidzbark Warmiński, która drugi raz z rzędu wywalczyła awans. Co było kluczem do awansu w tym sezonie? Trener Rabczuk wskazuje na mocną kadrę zespołu jaką skompletował wraz z działaczami klubu.

- Przez cały sezon miałem przynajmniej 20. zawodników do dyspozycji - wyjaśnia Rabczuk. - Zawsze powtarzam, że drużyna jest tak silna jak jego ławka rezerwowych. To miało kluczowe znaczenie, bo robiąc zmiany nigdy nie osłabiałem zespołu. Cały czas byliśmy zespołem mocniejszym i atakującym. Drugim czynnikiem mający ogromny wpływ na awans do atmosfera panująca w całym klubie. Organizacja pracy klubu, oprawa meczowa, to wszystko nas motywowało do jak najlepszej gry. Nie zakładaliśmy awansu po awansie. Chcieliśmy jeden sezon zagrać spokojnie w lidze okręgowej i potem atakować IV ligę. Po rundzie jesiennej sami sobie wyznaczyliśmy cel. Zajmując pierwsze miejsce mając 9. punktów przewagi nie mogliśmy mówić, że interesuje nas np. miejsce w czołowej piątce. Walczyliśmy o awans i to nam się udało.

O sile Polonii Lidzbark Warmińsi w tym sezonie stanowili tak doświadczeni zawodnic jak Paweł Łukasik, Maciej Waląg, Mateusz Jurczak czy Sebastian Zajączkowski.

em

Komentarze

 1. Kibic 2019-06-15 18:42:38 (***.***.***.***) #70066 0:0 zgłoś

  Jest też opcja Pawła Radziwon, który kiedyś prowadził Polonię. Dobry trener z fajnym podejściem do zawodników. Pytanie powinno brzmieć- gdzie i czy są wychowankowie tego klubu?

 2. JURAND 2019-06-14 16:35:07 (***.***.***.***) #70056 0:0 zgłoś

  Nie Twoja rozczochrana lokalny.

 3. Kibic 2019-06-13 20:54:40 (***.***.***.***) #70052 0:0 zgłoś

  Z całym szacunkiem za wywalczony awans ale nie problem awansować że słabej okręgowki z grajkami, którzy kopali nawet 2 klasy wyżej. Obyście się nie obudzili w A klasie za 1-2 sezony bo sponsorowi przestanie się chcieć płacić pseudo grajkom.

 4. Lokalny 2019-06-07 06:27:42 (***.***.***.***) #69983 0:0 zgłoś

  Bylem na meczu w Prostkach jak na lidera i z takimi gwiazdeczkaki to ledwo co wygrali haha

Dodaj swój komentarz

           
##### #  # #  # 
#  # #  # ## ## 
#  # #  # # ## # 
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #### #  #