forBet promocja

Liga gra! - II liga

Olimpia remisuje przed własną publicznością

2019-04-29 10:26:36 Olimpia Elbląg, Gryf Wejherowo

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Michał Libuda

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Michał Libuda

Olimpia Elbląg zremisowała u siebie z Gryfem Wejherowo 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Fidziukiewicz z rzutu karnego.

Dla obydwu zespołów było to spotkanie o przysłowiowe „sześć” punktów. Olimpia i Gryf walczą o utrzymanie się w drugiej lidze. Podczas kadencji trenera Adama Noconia gospodarze w Elblągu jeszcze nie przegrali.

Na boisku od pierwszych minut ciekawsze akcje tworzyła Olimpia jednak po dobrych zagraniach w pole karne rywala, piłka nie wpadła do siatki. Przyjezdni nie zagrozili wówczas bramce miejscowych. Gdy obrońca zespołu gości zagrał piłkę ręką w polu karnym, dogodną sytuację wykorzystał Michał Fidziukiewicz.

Gryf zaatakował i potem miał większe posiadanie piłki, ale Olimpia groźnie kontrowała rywala. Gdy po najładniejszej akcji spotkania, kilka celnych podań piłkarzy gości, futbolówka minimalnie minęła słupek, wydawało się, że Olimpia utrzyma wygraną. W końcówce jednak skuteczną indywidualną akcją wykazał się Robert Chwastek. Potrafił minąć elbląską obronę, jego strzał obronił Sebastian Madejski, ale piłkę przejął Maciej Koziara, który z bliska trafił między słupki.

Olimpia rzuciła swoje siły na rywala, ale nie przebiła się przez gąszcz defensywy przyjezdnych. Dla gospodarzy remis jest ewidentnym rozczarowaniem. W tym momencie rywalizacji, walka o utrzymanie zrobiła się wymagająca.

 • Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)

1:0 - Fidziukiewicz (41 k), 2:0 - Koziara (82)

Olimpia: Madejski - Jurek, Lewandowski, Wenger, Balewski - Zaremba, Kuczałek, Nowicki, Szuprytowski, Demianiuk (77 Bojas) - Fidziukiewicz

Michał Libuda

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### ##### 
#  # #   #  # 
#   ##### #  # 
#   #   ##### 
#  # #   #   
 #### ###### #