Koniec serii Znicza

2011-05-09 22:04:45 Znicz Biała Piska, Jan Pupek, Victoria Bartoszyce, Barkas Tolkmicko

W sobotę piłkarze i kibice Znicza nie mieli powodów do radości  Fot. Łukasz Szymański

W sobotę piłkarze i kibice Znicza nie mieli powodów do radości Fot. Łukasz Szymański

Sobotnia porażka Znicza Biała Piska z Victorią Bartoszyce 2:4 była pierwszym przegranym meczem lidera gr. 1 ligi okręgowej w tym sezonie. — Wiadomo, że musiało to nastąpić, bo każda seria ma swój koniec — mówi Jan Pupek i zapowiada, że jego zespół wyciągnie konsekwencje.

Dopiero w 22. kolejce ligi okręgowej znalazł się pogromca Znicza Biała Piska. Do soboty lider gr. 1 mógł pochwalić się imponującym bilansem 19 zwycięstw i 2 remisów. Lepsza nieoczekiwanie okazała się Victoria Bartoszyce, która wygrała 4:2.

— Wszyscy liczyli na kolejne  zwycięstwa, my podświadomie także, a przecież było wiadomo, że nikt nam punktów nie odda walki — mówi Jan Pupek, trener Znicza. — Victoria to rywal, który nam ewidentnie nie leży i w sobotę wykorzystała naszą gorszą postawę. Każda seria ma swój koniec, kiedyś musiało to nastąpić.

Od 1:0 do 1:4

Znicz popełnił zbyt dużo błędów w defensywie. Zespół z Białej Piskiej stracił aż 4 gole w meczu od punkty po raz pierwszy od blisko 2 lat. Paradoksalnie kłopoty w spotkaniu z Victorią zaczęły się, gdy w 15. minucie Ireneusz Piwko dał gospodarzom powadzenie.

Rywale natychmiast odpowiedzieli trafieniem z rzutu wolnego. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Kamil Szajda, a do przerwy na listę strzelców wpisali się jeszcze Hubert Lis i Marek Krzywiec. Kilka minut po zmianie Marcin Pisowodzki skapitulował po raz czwarty. Gola zdobył Jan Kadziewicz. Miescowych stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki po strzale Tomasza Tuttasa.

— Szkoda, że przegraliśmy na własnym boisku — dodaje Jan Pupek. — Wszyscy byliśmy w szoku, bo choć o tym nie rozmawialiśmy, to z każdym meczem presja była coraz większa. Teraz balon pękł i do kolejnych spotkań możemy podejść już na większym luzie. Po meczu w szatni padły ostre słowa. Obiecaliśmy sobie, że w nie powtórzymy więcej błędów z meczu z Victorią.

Barkas o krok od awansu

Mimo porażki Znicz utrzymał prowadzenie w tabeli. Ma 5 punktów przewagi nad Mamrami Giżycko, które wiosną wygrały wszystkie mecze, i 7 nad DKS Dobre Miasto.

Dzielnie trzyma się lider gr. 2. Co prawda, w 22. kolejce Barkas Tolkmicko stracił punkty z niżej notowaną Polonią Iłowo po remisie 1:1, ale jego przewaga nad rywalami jest jeszcze większa i jeżeli nie przytrafi się jakiś kryzys, to podopieczni Krzysztofa Machińskiego i Marka Zawady będą cieszyć się awansu już w maju. Dodatkowo Barkas jest w najlepszej czwórce Wojewódzkiego Pucharu Polski.