forBet promocja

News - III liga - Transfery

Trzej nowi gracze w Zniczu Biała Piska

2019-02-13 20:05:02 Znicz Biała Piska

Białorusin Artiom Guzik (przy piłce) w rozegranych sparingach pokazał, że być dobrym uzupełnieniem blok defensywnego Znicza. Fot. Łukasz Szymański

Białorusin Artiom Guzik (przy piłce) w rozegranych sparingach pokazał, że być dobrym uzupełnieniem blok defensywnego Znicza. Fot. Łukasz Szymański

Znicz Biała Piska zakończył testowanie nowych zawodników, ogłaszając nazwiska trzech, którzy zostali włączeni do kadry. Do beniaminka III ligi dołączyli Białorusin Artiom Guzik, 17-letni Miłosz Sztachański oraz Mateusz Romachów, który wznowił treningi w klubie.

Zgodnie z zapowiedziami, w kadrze Znicza Biała Piska przed wiosenną częścią rozgrywek III ligi dojdzie tylko do drobnych korekt w kadrze. Priorytetem było utrzymanie trzonu drużyny, a o Mateusza Maliszewskiego i Mateusza Jambrzyckiego, podstawowych młodzieżowców drużyny Ryszarda Borkowskiego, pytały m.in. kluby z I i II ligi. Obaj dokończą jednak sezon w Białej Piskiej.

Nowymi postaciami w drużynie są Artiom Guzik oraz Miłosz Sztachański. Pierwszy z nich to 27- Białorusin, który jest wychowankiem Niemenu Grodno, z doświadczeniem w najwyższej lidze naszych wschodnich sąsiadów. W springach występuje zarówno na środku jak i z boku defensywy, a jego przyjście ma dać pole większe manewru na wypadek absencji podstawowych obrońców. Białorusin będzie łączył grę w Zniczu z pracą w zakładzie Marka Jankowskiego, dyrektora sportowego klubu.

Miłosz Sztachański to z kolei inwestycja w przyszłość, choć 17-latek jesienią był podstawowym zawodnikiem Śniardw Orzysz, wicelidera gr. I ligi okręgowej, a na swoim koncie zapisał 7 bramek. W Białej Piskiej doskonale znają boiskowe możliwości Konrada Romachowa, który miał udział w awansie zespołu do III ligi, zaliczając kilka występów w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu. Ostatnio 24-latek przebywał za granicą, a po powrocie poprosił o możliwość wznowienia treningów i zagrał w piątkowym sparingu Znicza w Mrągowie.

Znicz opuściło zimą dwóch graczy. Łukasz Tercjak, który wznowił treningi po złamaniu obojczyka i długiej rehabilitacji, ma odbudować formę na wypożyczeniu w Wissie Szczuczyn. Nieudaną przygodę w Zniczu zanotował za to Adrian Włoch. 20-latek tuż przed sezonem doznał kontuzji kolana i pauzował przez kilka tygodni, a po powrocie na boisko znów „złapał” uraz. Jego wypożyczenie z Hetmana Białystok najprawdopodobniej zostanie skrócone.

Łukasz Szymański

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### #  # 
#  # #    # # 
#   #####  ##  
# ### #    ##  
#  # #    # # 
 #### ###### #  #