forBet promocja

News - III liga - Sparingi

Zimowe granie III-ligowców

2019-01-29 21:11:56 Sokół Ostróda, Huragan Morąg, Mazur Ełk, Znicz Biała Piska

Huragan Morąg wygrał ze Zniczem Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

Huragan Morąg wygrał ze Zniczem Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

Kaczkan Huragan Morąg i Sokół Ostróda w weekend rozegrały pierwsze sparingi w trakcie zimowych przygotowań. Już wcześniej budowaną formę sprawdzali III-ligowcy Znicza Biała Piska i Mazura Ełk.

Już po raz trzeci w tym roku na boisko ze sztuczną nawierzchnią w Mrągowie wybiegli w weekend piłkarze Znicza Biała Piska. To właśnie Mrągowo jest miejscem ich sparingów w pierwszym okresie przygotowań, zanim rozpoczną serię meczów z zespołami z Podlasia. Rywalem był Kaczkan Huragan Morąg, dla którego z kolei był to pierwszy sparing. Starcie III-ligowców zakończyło się zwycięstwem morążan 3:1. Mecz stał pod znakiem niewykorzystanych sytuacji. W Zniczu na listę strzelców wpisał się tylko Paweł Dymiński, otwierając wynik w 13. minucie. W Huraganie w pierwszej połowie Przemysława Masłowskiego pokonał Joao Augusto, a po przewie dwukrotnie piłkę w bramce strzeżonej przez Pawla Rudneva umieścił Piotr Łysiak.

Huragan Morąg - Znicz Biała Piska 3:1 Huragan Morąg - Znicz Biała Piska 3:1 Huragan Morąg - Znicz Biała Piska 3:1 Huragan Morąg - Znicz Biała Piska 3:1 Huragan Morąg - Znicz Biała Piska 3:1

http://dwadozera.pl/Huragan-Morag-Znicz-Biala-Piska-31,g1086.html

W weekend pierwszy sparing zakończony wysokim zwycięstwem rozegrał Sokół Ostróda. Podopieczni Jarosława Kotasa rozprawili się z Lechem Rypin z kujawsko-pomorskiej IV-ligi , wygrywając aż 9:0. Dwa pierwsze trafienia dla Sokoła zanotował Mateusz Dampc, sprowadzony ze Stolemu Gniewino. Napastnik jesienią z IV lidze pomorskiej zdobył 20 goli i był liderem klasyfikacji strzelców. Ponadto w meczu z Lechem dwukrotnie na listę strzelców wpisali się jeden z graczy testowanych oraz Łukasz Siedlik, po jednym golu strzelili Marcin Kajca i Tomasz Panek, a raz piłkę bramki skierował obrońca z Rypina.

Dwa sparingi rozegrał już Mazur Ełk. Klub borykający się z problemami finansowymi rozpoczął przygotowania zgodnie z planem, ale cały czas trwa zbieranie środków na dokończenie sezonu. W Ełku pozostał trener Przemysław Kołłątaj, z którym uregulowano część zaległości, ale odeszło kilku doświadczonych graczy. W ich miejsce testowani są młodzieżowcy, dla których magnesem ma być okazja do pokazania się w III lidze. W pierwszym sparingu Mazur uległ 2:3 drużynie Jagiellonii Białystok z Centralnej Ligi Juniorów, a w sobotę zremisował 1:1 z Mamrami Giżycko.

Łukasz Szymański

Komentarze

 1. MKS 2019-02-02 18:56:44 (***.***.***.***) #69573 0:0 zgłoś

  Huragan trzepie leszczy , dzisiaj tez wygral chyba ida na wiosne na majstra

 2. Wojtek 2019-02-02 12:28:28 (***.***.***.***) #69572 0:0 zgłoś

  Nie pisze się dokopała dla Huraganu, tylko dokopała Huraganowi...

 3. rys 2019-02-01 12:12:20 (***.***.***.***) #69570 0:0 zgłoś

  Huragan- polonia 14-1 6bramek Augusto

 4. kibic 2019-02-01 10:26:58 (***.***.***.***) #69569 0:0 zgłoś

  Niezwykle silną jest drużyna z Lidzbarka Warm. Miał być sparing Huraganu z Polonią ,wyniku nie ma , to chyba dlatego ,że Polonia dokopała dla Huraganu.

Dodaj swój komentarz

           
 ####  #### ##### 
#  # #  # #  # 
#   #  # #  # 
# ### #  # ##### 
#  # #  # #  # 
 ####  #### #  #