forBet promocja

News - IV liga

Olejniczak nie jest już prezesem Motoru Lubawa

2019-01-03 20:07:38 Motor Lubawa, Marek Olejniczak

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Motor Lubawa z nowym rokiem przestał mieć prezesa. Ze swojej funkcji zrezygnował Marek Olejniczak.

- Mając na uwadze dobro klubu i swojej rodziny po długich rozważaniach doszedłem do wniosku, że nie jestem w stanie dalej dźwigać ciężaru odpowiedzialności za dalsze losy klubu i związku z tym, z ciężkim sercem podjąłem decyzję o rezygnacji - napisał w oświadczeniu były prezes Motoru Lubawa.

I dodaje: - Od ponad trzech lat wraz z członkami zarządu komisji rewizyjnej i osobami, które bezinteresownie pomagały nam w organizacji działalności klubu staraliśmy się doprowadzić do stabilizacji finansowej i organizacyjnej. Stres i obawa o to czy wystarczy środków finansowych na zakończenie rundy czy sezonu piłkarskiego doprowadziła do sytuacji, gdzie przestało mnie cieszyć oglądanie meczów i kibicowanie naszym drużynom. Zniknął też gdzieś zapał i determinacja do dalszej pracy. Czuje, że w chwili obecnej nie jestem w stanie dać klubowi więcej by mógł czynić postępy i dalej się rozwijać. Potrzebuję czasu i odpoczynku, żeby ocenić wszystko z dystansu .

- W minionym okresie wiele udało się zrobić - szkolenie dzieci i młodzieży prowadzone jest przez trenerów w grupach junior, trampkarz, młodzik (2 drużyny), Orlik (2 drużyny), żak (2 drużyny) i skrzat. 9 drużyn ( ok. 140 zawodników) bierze udział w rozgrywkach WMZPN Olsztyn i wszystkie drużyny czynią systematyczne postępy i osiągają zadowalające wyniki. Na koniec roku jako klub zajęliśmy 7 miejsce w rywalizacji młodzieżowej w województwie ( na prawie 150 klubów).

- Pod względem organizacyjnym klub funkcjonuje dzięki społecznej pracy zarządu, komisji rewizyjnej i osób prywatnych. To oni sprzątają , piorą sprzęt, zabezpieczają mecze jako opieka medyczna , spiker, ochrona, prowadzą biuro klubu itp.

- Finansowa działalność klubu oparta jest przede wszystkim na wpływach z dotacji Urzędu Miasta i od sponsorów klubu. W związku z tym chciałbym gorąco podziękować moim współpracownikom za te lata pracy jaką włożyli na rzecz klubu. Dziękuję bardzo Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta Lubawa za to, że wspierają rozwój piłki nożnej w naszym mieście, Panu Wójtowi Gminy i Przewodniczącemu Rady LZS Gminy Lubawa, wszystkim sponsorom klubu , którzy są z nami od wielu lat i kibicują nam na meczach. Dziękuję również Prezesowi i pracownikom WMZPN w Olsztynie za owocną współpracę. Osobne podziękowania kieruję do zawodników drużyny seniorów, dzięki którym ten klub przetrwał najtrudniejszy okres i dalej możemy rywalizować w rozgrywkach. Dziękuję całej młodzieży i ich rodzicom trenującym w klubie i życzę wytrwałości w dążeniu do spełnienia waszych sportowych marzeń. Kibicom za to, że jesteście z nami i wspieracie nas i kibicujecie podczas meczów.

- Pomimo mojej rezygnacji służę pomocą i radą, Motor na zawsze pozostanie w moim sercu. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Tym samym 11 stycznia odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków. Wtedy dojdzie do wyboru nowego prezesa IV-ligowca.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### #  # 
#  # #  # ## ## 
#  # #  # # ## # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ####  #### #  #