Liga gra! - II liga

Olimpia Elbląg zremisowała z Elaną

2018-11-03 20:41:10 Olimpia Elblag, Elana Toruń

Zdjęcie jest ilustracją do tesktu. Fot. sport.egit.pl

Elbląska Olimpia zremisowała u siebie z Elaną Toruń 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Michał Fidziukiewicz i Jakub Bojas.

Olimpia znajdowała się przed tym spotkaniem w ogonie tabeli ligowej. W związku z tym wydawało się, że to wicelider z Torunia powinien łatwo zdobyć tutaj trzy punkty. Goście od kilkunastu pojedynków są niepokonani, natomiast miejscowi próbują okiełznać kryzys. W drużynie gospodarzy sporo kontuzji zawodników kreujących akcje. Trener Adam Nocoń ma skromne możliwości zmian jednak to Olimpia od pierwszych minut ruszyła do ataków. W 5 minucie prostopadłe podanie do Michała Fidziukiewicza, który w trudnej sytuacji trafił w słupek. Elana popełniała błędy w obronie i to wykorzystał zespół gospodarzy. Chwilę potem Fidziukiewicz przejął kolejne podanie jednak wówczas trafił między słupki.

Rywal strzelił gola w pierwszej groźnej akcji. W 10 minucie Kordian Górka zagrał ze skrzydła przed bramkę do Filipa Kozłowskiego, który wykorzystał sytuację. Elana przejęła wówczas kontrolę gry i atakowała Olimpię. W 19 minucie kolejna szansa Kozłowskiego, który z kilku metrów posłał futbolówkę nad m poprzeczką. Elblążanie szukali dobrych sytuacji w kontratakach jednak nie były one zbyt pomysłowe.

W drugiej części przyjezdni nadal częściej mieli piłkę. Przewagę zamienili na bramkę w 55 minucie, gdy Dominik Kościelniak wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła w pole karne. Olimpia nie potrafiła jednak stworzyć groźnej sytuacji. W związku z tym szkoleniowiec miejscowych wpuścił na murawę Brazylijczyka Eduardo, który odwdzięczył się w 87 minucie, gdy wykorzystał przypadkowe wybicie piłki i dał się sfaulować obrońcy. Rzut karny na bramkę zamienił Jakub Bojas.

Przyjezdni byli rozczarowani rezultatem. W tym pojedynku byli lepszym zespołem. Olimpia potrafiła natomiast wykorzystać swoje sytuacje. – Wyszarpaliśmy ten punkt rywalom – mówił trener gospodarzy. Dzięki temu drużyna awansowała na 17 pozycję.

• Olimpia Elbląg - Elana Toruń 2:2 (1:1)

1:0 - Fidziukiewicz (5), 1:1 - Kozłowski (10), 1:2 - Kościelniak (55), 2:2 - Bojas (87 k)

Olimpia: Madejski - Balewski, Lewandowski, Sochań, Sedlewski - Bojas, Nowicki, Kuczałek, Ressel (72 Eduardo), Szmydt (84 Filipczyk) - Fidziukiewicz