News - I liga

Stomil przegrał u siebie z Wartą Poznań

2018-10-04 10:02:39 Stomil Olsztyn, Warta Poznań

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrali słabe spotkanie z Wartą Poznań. Olsztyńscy piłkarze przegrali 0:1 i opuszczali boisko przy gwizdach olsztyńskiej publiczności.

Środowe spotkanie miało być okazją do zdobycia łatwych trzech punktów, bo Warta Poznań także słabo radzi sobie w rozgrywkach ligowych. Rywale olsztyńskiego zespołu wygrali ostatni raz na początku sierpnia. Stomil co prawda wcale nie lepiej punktuje, ale podopieczni Kamila Kieresia w ostatnim meczu u siebie z Odrą Opole byli wstanie wygrać. Podobnie miało być i teraz, ale rzeczywistość okazała się brutalna.

Olsztyński zespół w pierwszej połowie stworzył sobie wiele sytuacji, które mogły zakończyć się bramką, ale ofensywni piłkarze Stomilu bili głową w mur, a po przerwie już kompletnie nie mieli pomysłu jak zdobyć bramkę. Co najgorsze nadziali się na kontrę Warty, która zdobyła jednego gola dające cenne trzy punkty. Do tego w ostatniej minucie meczu Piotr Skiba obronił rzut karny.

- Piłka nożna to jest momentami bardzo piękny sport, ale czasami brutalny. Moim zdaniem trudno powiedzieć, że drużyna Warty Poznań zasłużyła na trzy punkty - powiedział po meczu trener Stomilu Kamil Kiereś.

I dodaje: - Mieliśmy swoje założenia i zdawaliśmy sobie sprawę, że drużyna Warty będzie mocno wycofana i grała z defensywy, że będziemy dużymi momentami w ataku pozycyjnym, co nie jest domeną polskich drużyn. Moim zdaniem mieliśmy pomysł jak to rozwiązać. Do przerwy dużo robiliśmy, żeby stworzyć sytuacje i mieć dużo rzutów rożnych, czy wrzutek z boku. Mieliśmy cztery wrzutki centralnie na wprost bramki, których nie wykorzystaliśmy. W końcówce meczu kiedy Warta powinna męczyć się, co zrobić z piłką, to nie wykorzystaliśmy do 70. minuty bardzo dobrego okresu gry i zostaliśmy ukarani. Fakt jest niezaprzeczalny, przegrywamy spotkania w taki sposób. Przeciwnik stwarza jedną, dwie sytuacje. Mimo, że mamy optyczną przewagę i stwarzamy sobie sytuacje, to nie mamy tych punktów.

• Stomil Olsztyn - Warta Poznań 0:1 (0:0)

0:1 - Jasiński (75)

Stomil: Skiba - Bucholc, Wełnicki, Sołowiej, Kubań - Piotr Głowacki (78 Zając), Trojak, Stromecki, Lech (66 Tanczyk), Kun - Góral (72 Śledź)