Liga gra! - IV liga

Olimpia przegrała kolejne spotkanie. Będzie zmiana trenera?

2018-09-23 11:04:32 Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg. Fot. Michał Libuda

Elbląska Olimpia przegrała u siebie z Rozwojem Katowice 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Ressel.

Pojedynek pomiędzy Olimpią i Rozwojem, był bardzo ważnym starciem. Gospodarze zajmowali miejsce czerwonej latarni w drugiej lidze, a goście byli tylko o jedną pozycję wyżej. Mając podobną sytuację w tabeli, każdy z tych zespołów chciał wygrać, aby odskoczyć rywalowi.

Olimpia grała na własnym terenie i wydawało się, że będzie potrafiła to wykorzystać. Trener Adam Boros postawił na bardzo ofensywny skład. Na murawie wystąpili Anton Kołosow, Michał Fidziukiewicz oraz Jakub Bojas. Oni mieli przełamać rywala.

W obronie miejscowego zespołu nie mógł wystąpić Tomasz Lewandowski, który po kontuzji zasiadł tylko na ławce rezerwowych. Szkoleniowiec dał zagrać na jego pozycji pomocnikowi Michałowi Kuczałkowi. W 11 minucie prostopadłe podanie do Mateusza Września, który potrafił ograć Kuczałka i trafić do bramki 16-letniego Dawida Kapłona. To była w zasadzie najlepsza szansa dla przyjezdnych w pierwszej połowie rywalizacji. Potem spotkanie kontrolowali piłkarze Olimpii. W 19 minucie Michał Ressel dośrodkował ze skrzydła w pole karne, piłka minęła obrońców i zmieściła się między słupkami. Gospodarze powinni zdobyć kolejną bramkę jednak Jakub Bojas z kilku metrów trafił tylko piłką w słupek.

Olimpia w drugiej części atakowała, a Rozwój skupiał się na kontrach. Podania Mateusza Szmydta wzdłuż bramki nie wykorzystał Jakub Bojas, który nie trafił w piłkę. Chwilę potem Anton Kołosow zagrał w pole karne do Michała Fidziukiewicza, ale napastnik gospodarzy minął się z futbolówką, będąc w doskonałej sytuacji. Goście potrafili zagrozić bramce miejscowych, ale nie wykorzystywali dogodnych sytuacji. W 76 minucie Patryk Gembicki przejął zagranie ze skrzydła w pole karne i zdobył drugiego gola dla rywali.

Szkoleniowiec gospodarzy mówił, że ma plan jak poprawić grę swoich podopiecznych. Olimpia zagrała lepsze spotkanie, w porównaniu do poprzednich, ale nadal jednak nie potrafi zdobywać punktów. To była 9 porażka w 11 rozegranych spotkaniach w tym sezonie. Wydaje się, że miejscowi skupią się na walce o utrzymanie w lidze.

• Olimpia Elbląg - Rozwój Katowice 1:2 (1:1)

0:1 - Wrzesień (11), 1:1 - Ressel (19), 1:2 - Gembicki (76)

Olimpia: Kapłon - Sedlewski, Kuczałek, Wenger, Filipczyk (46 Balewski) - Kołosow (89 Eduardo), Bojas, Korkliniewski, Ressel (89 Nowicki), Szmydt (77 Kiełtyka) - Fidziukiewicz