forBet promocja

Liga gra! - III liga

O przełamanie i podtrzymanie serii w III lidze

2011-05-07 00:19:13 Mrągowia Mrągowo, Huragan Morąg, Start Działdowo, Motor Lubawa, Mazur Ełk

Andrzej Błaszkowski, Andrzej Biedrzycki i Czesław Żukowski, czyli trzech cenionych trenerów, którym ostatnio nie idzie. Czy zespół któregoś z nich przełamie się w ten weekend?

Andrzej Błaszkowski, Andrzej Biedrzycki i Czesław Żukowski, czyli trzech cenionych trenerów, którym ostatnio nie idzie. Czy zespół któregoś z nich przełamie się w ten weekend?

Motor i Mrągowia podczas meczu w Lubawie zagrają o przełamanie fatalnych serii. Huragan chce zmazać plamę za porażkę w Dąbrowie Białostockiej, a Start zagra o podtrzymanie znakomitej passy meczów bez porażki.

 

Najciekawiej na trzecim froncie zapowiada się starcie w Lubawie, gdzie zmierzą się pogrążeni w kryzysie sąsiedzi z tabeli – dwunasta Mrągowia z trzynastym Motorem. Pierwsi przegrali ostatnio ze Startem Działdowo i Vęgorią, a w ogóle wygrali wiosną tylko raz. Lubawianie natomiast w tej rundzie ze zwycięstwa nie cieszyli się jeszcze ani razu, a na dodatek przegrali ostatnio cztery mecze z rzędu.

O wyjście z kryzysu zagra też w Morągu Huragan, który zamiast zbierać niezbędne do awansu punkty, gubi je gdzie tylko się da. Po laniu 0:4 w Dąbrowie Białostockiej przed meczem z Wissą Szczuczyn w Morągu nie ma jednak nerwowej atmosfery.

- To 0:4 na pewno po nikim nie spłynęło – przekonuje Czesław Żukowski, trener Huraganu. – Meczyk w Wojewódzkim Pucharze Polski i wygrana z Mazurem pozwoliły nam jednak zapomnieć o tamtej wpadce. Mam nadzieję, że zaczniemy w końcu grać skutecznie i punktować regularnie.

Czy będzie skutecznie, trudno powiedzieć. Na pewno będzie jednak pewniej w obronie, bo do defensywy Huraganu wracają Paweł Przybylski i Jakub Lipka, dotychczasowi pewniacy w kadrze trenera Żukowskiego. Dla ekipy ze Szczuczyna największym wzmocnieniem powinna natomiast być „nowa miotła”, czyli znany z pracy w Mazurze Ełk trener Janusz Limberger, którego zatrudniono w Wissie zaraz majówkowej klęsce z MKS Korsze (0:5).

Z Mazurem natomiast o podtrzymanie znakomitej passy (bez porażki wiosną) zagra u siebie Start Działdowo, prowadzony przez trenera Wojciecha Tarnowskiego.

 

 • Zestaw par:

Sobota: Motor Lubawa – Mrągowia Mrągowo (16), Start Działdowo – Mazur Ełk (17), Olimpia Zambrów – Promień Mońki (17), Czarni Olecko – Concordia Elbląg (16), Zatoka Braniewo – Dąb Dąbrowa Białostocka (17), Huragan Morąg – Wissa Szczuczyn (16)

Niedziela: Pogoń Łapy – MKS Korsze (16), Vęgoria Węgorzewo – Warmia Grajewo (16)

 

 


Piotr Gajewski

Komentarze

 1. Zambrów 2011-05-07 21:22:29 (***.***-***-***.tkchopin.pl) #3916 0:0 zgłoś

  Huragan schodzicie na dziady......

Dodaj swój komentarz

          
##### #### #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # #  # 
 #  ####  ####