forBet promocja

News - I liga

Stomil zaczął sezon od remisu w Bytowie

2018-07-28 17:17:56 Stomil Olsztyn, Bytovia Bytów

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pierwszym spotkaniu I ligi zremisowali 0:0 w Bytowie. W olsztyńskiej drużynie zadebiutowało dwóch piłkarzy: Michał Góral oraz Miłosz Trojak.

- To był w zasadzie zasłużony remis - mówił na konferencji prasowej trener olsztyńskiego Stomilu Kamil Kiereś. - Jedna i druga drużyna mogła pokusić się o strzelenie tej kluczowej bramki i o zwycięstwo. Zabrakło z jednej i z drugiej strony konkretów w sytuacjach podbramkowych. Mecz nie miał zbyt dużego tempa, na pewno pogoda dała się we znaki obydwu drużynom. Mecz miał różne fazy. My przede wszystkim szukaliśmy zmiany rytmu gry po zmianach, gdy na boisku pojawił się Dominik Kun i Rafał Śledź, czyli zawodnicy o walorach szybkościowych. Pojawił się doświadczony Janek Bucholc. W końcówce meczu nasz atak pozycyjny był najbardziej klarowny i wtedy stworzyliśmy sobie najlepsze sytuacje. Mogliśmy też bramki stracić. Mecz był otwarty. Zabrakło większej dynamiki w akcjach ofensywnych. Było też dużo rytmu w defensywie, gdzie obydwa zespoły starały się przede wszystkim nie stracić bramki.

I dodaje: - Dla nas ważny punkt, bo każdy punkt trzeba szanować. Z przebiegu gry być może nie zasłużyliśmy na trzy punkty, ale przyjechaliśmy tutaj z założeniem walki o pełną pulą. Punkt na otwarcie sezonu to zawsze pozytyw. Teraz najbliższe sześć spotkań to także wyjazdy, bo nasze boisko się buduje. Wracamy do domu i trzeba wyciągnąć wnioski z tego pierwszego spotkania. Zobaczyliśmy obrazy, które wykreują nam pewne działania. Być może nad składem, w treningach i być może nad wzmocnieniami. To wszystko jednak praca bieżąca.

 • Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 0:0

Stomil: Leszczyński - Kubań, Wełnicki, Sołowiej, Szywacz - Piotr Głowacki, Trojak, Stromecki, Lech (71 Kun), Tanczyk (82 Bucholc) - Góral (74 Śledź)

rys

Komentarze

 1. Boguś 2018-07-30 23:14:05 (***.***.***.***) #68525 0:0 zgłoś

  Jak się nazywa ten konus (nr 34) stojący obok bramkarza?

Dodaj swój komentarz

          
 #### #  # #  # 
#  # # # #  # 
#    #  ###### 
# ###  #  #  # 
#  #  #  #  # 
 ####  #  #  #