"Suchy" strzela, OKS 1945 triumfuje w Nowym Dworze Mazowieckim!

2011-05-06 19:54:05 OKS 1945 Olsztyn, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Łukasz Suchocki

Łukasz Suchocki zdobył jedyną bramkę w meczu Świtu z OKS 1945. Fot. stomil.olsztyn.pl / Krzysztof Piekarski

Piłkarze OKS 1945 Olsztyn przed meczem z wyżej notowanym Świtem zapowiadali odważnie, że jadą po trzy punkty. Jak zapowiedzieli, tak zrobili i w Nowym Dworze Mazowieckim wygrali 1:0 po golu Łukasza Suchockiego!

- Zagraliśmy bardzo dobre zawody. Byliśmy lepszym zespołem przez cały mecz i dominowaliśmy od początku spotkania – twierdzi Zbigniew Kaczmarek, trener OKS 1945 Olsztyn. – Zrealizowaliśmy niemal bezbłędnie założenia, które nakreśliliśmy sobie przed meczem. Unikaliśmy stałych fragmentów gry, po których Świt stwarza zwykle największe zagrożenie, atakowaliśmy rywala daleko od naszej bramki i gospodarzom udało się stworzyć tylko jedną sytuację, którą świetnie wybronił Piotr Skiba.

Wspomnianą okazję nowodworzanie mieli już po objęciu prowadzenia przez zespół z Olsztyna. Wcześniej inicjatywa należała do olsztynian, którzy od czasu do czasu stwarzali sobie okazje do strzelenia bramki.

W pierwszej połowie najgroźniej pod bramką Świtu było w 25 min., kiedy szarżującego Michała Renusza powalił jeden z obrońców, a piłka trafiła do Łukasza Suchockiego, który nieznacznie pomylił się z kilku metrów.

Bardzo aktywny przez całe zawody Suchocki jeszcze lepsze okazje miał w drugiej połowie. Do siatki udało mu się trafić w 67 min. po rajdzie Jakuba Kowalskiego i ładnym strzale w krótki róg. „Suchy” gola mógł zdobyć jednak już kilkanaście minut wcześniej, kiedy po zgraniu piłki z boku boiska uderzył za lekko z pierwszej piłki z 7 m i golkiper Świtu nie miał problemów z obroną strzału. Do siatki mógł trafić również Renusz, który z kilku metrów nieczysto trafił w piłkę po ostrej centrze Kowalskiego.

- W pierwszej połowie chłopcy dużo biegali i walczyli, ale Świt grał bardzo twardo i dobrze się bronił. Gospodarzom pomagało też wąskie boisko – opisuje Andrzej Królikowski, obecny na meczu w Nowym Dworze Mazowieckim dyrektor OKS 1945. – Druga połowa była w naszym wykonaniu zdecydowanie lepsza. Aktywni na skrzydłach byli Kuba Kowalski i Michał Renusz, a z przodu mocno pracował „Suchy”. W końcówce gra się uspokoiła, przeprowadziliśmy trzy zmiany i do końca meczu kontrolowaliśmy zawody.

Podobnie spotkanie ocenia Przemysław Cecherz, trener Świtu.

- To były naprawdę bardzo dobre zawody w wykonaniu Stomilu – twierdzi Cecherz. – My też nie zagraliśmy źle, ale ani my, ani goście nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu dogodnych okazji do strzelenia bramki. Taktycznie oba zespoły prezentowały się bardzo dobrze, ale gra toczyła się głównie w środku pola. O zwycięstwie drużyny z Olsztyna zadecydowała jedna wykorzystana sytuacja.

- Ta wygrana podbuduje chłopców przed środowym meczem z Olimpią Elbląg – uważa trener Zbigniew Kaczmarek. – Powinniśmy grać teraz bez presji, bo dotychczas dół nas trochę naciskał, a ta wygrana pozwoli nam odskoczyć na kilka punktów i wychodzić na boisko z większym spokojem.

• Świt Nowy Dwór Mazowiecki – OKS 1945 Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 – Suchocki (67)

Żółte kartki: Szymiczek, Maślanka, Lendzion (Świt), Alancewicz, Łukasik (OKS 1945)

Sędziował: Lewicki (Gdańsk)

Świt: Bigajski – Lendzion, Reginis, Drwęcki, Szymiczek (46 Kosiec) - Jagodziński, Enow, Obem, Maślanka (73 Galicki) - Czerkas (69 Strzałkowski), Zjawiński

OKS 1945: Skiba – Bucholc, Koprucki, Baranowski, Głowacki – Kowalski (83 Stefanowicz), Szaraniec, Alancewicz (86 Eduardo), Tunkiewicz, Renusz – Suchocki (82 Łukasik)