forBet promocja

News - Inne

Zagrali z orłem na piersi

2018-06-03 09:53:24 Znicz Biała Piska, Marcin Denert, Daniel Maliszewski, Hubert Molski

Reprezentacji Wojska Polskiego. Fot. chrobry-glogow.pl

Reprezentacji Wojska Polskiego. Fot. chrobry-glogow.pl

Kilku zawodników występujących w klubach z naszego regionu wystąpiło w Reprezentacji Wojska Polskiego w towarzyskim meczu z Chrobrym Głogów. Celem kadry jest udział w przyszłorocznych Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, które odbędą się w Chinach.

Kilku żołnierzy z regionu otrzymało powołania do piłkarskiej Reprezentacji Wojska Polskiego. To gracze miejscowych klubów, którzy na co dzień rywalizują w III i IV lidze oraz okręgówce. Kadra spotkała się na dwudniowym zgrupowaniu i zagrała towarzyski mecz z Chrobrym Głogów w ramach obchodów Dnia Weterana.

– Gra w wojskowej reprezentacji to w pewnym sensie mój służbowy obowiązek, ale też ogromny zaszczyt – mówi Marcin Denert ze Znicza Biała Piska. – Zagraliśmy z orłem na piersi, przed meczem wysłuchaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, naszym rywalem był pierwszoligowy zespół, a mecz z trybun obejrzało sporo kibiców, bo był to głównych punkt uroczystości z okazji Dnia Weterana w Głogowie. Udział w takim spotkaniu to dla mnie naprawdę powód do dumy.

– Dla takim momentów warto trenować. To dla mnie duże zaskoczenie i wyróżnienie – przyznaje Daniel Maliszewski, który jest zawodnikiem Vęgorii Węgorzewo. – Nie spodziewałem się powołania, ale jeśli będą następne, to pojadę na kadrę z przyjemnością. Uważam, że zagraliśmy niezły mecz, biorąc pod uwagę, że odbyliśmy razem tylko jeden trening.

Marcin Denert z debiutował w reprezentacji wojskowych, a na boisku pojawił się jako podstawowy lewy obrońca. Na środku defensywy w pierwszej połowie wystąpił Hubert Molski z MKS Ełk, a po przerwie zastąpił go na boisku Błażej Drężek z giżyckich Mamr. Jako rezerwowi weszli także Karol Murawski, który na co dzień strzeże bramki zespołu z Giżycka i Daniel Maliszewski, który jako jedyny z miejscowych żołnierzy nie służy w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, podlegając bezpośrednio pod 16 Dywizję Zmechanizowaną z Elbląga.

Żołnierze ulegli Chrobremu 0:1, ale długimi fragmentami gry stanowili bardzo wymagającego rywala. Kadra spotkała się po raz pierwszy od ubiegłorocznego Pucharu Świata w Omanie, w którym reprezentanci Polski zajęli 9. miejsce. W najbliższych miesiącach zgrupowań powinno być więcej, bo zespół ma powalczyć o udział w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, które odbędą się w Chinach w 2019 roku.

– To zawody porównywalne z igrzyskami, w których występują żołnierze z całego świata – mówi Hubert Molski, który miał okazję zagrać z kadrą w Omanie. – W turnieju piłkarskim liczba miejsce jest ograniczona, więc czekają nas europejskie eliminacje. Poziom rozgrywek na świecie jest naprawdę wysoki, szczególnie w państwach arabskich, gdzie w wojsku grają czołowi piłkarze w kraju. Warto pracować i powalczyć o awans, bo tak jak wyjazd do Omanu, gdzie byliśmy przyjęci niczym kadra narodowa, to może być po prostu piękna przygoda.

Trenerem kadry wojskowej jest st. chor. szt. Tomasz Mucha, który z Chrobrym Głogów był związany przez kilkanaście lat. W sparingu sprawdził 23 zawodników. Spora grupa powołań dla „Zawiszaków” nie powinna dziwić, bo w giżyckiej jednostce kładziony jest duży nacisk na sport, a żołnierze z sukcesami rywalizują w wielu dyscyplinach. Reprezentacja piłkarska miejscowej brygady należy do najlepszych w kraju.

Łukasz Szymański

Komentarze

 1. WIESIEK 2018-06-04 08:14:57 (***.***.***.***) #67707 0:0 zgłoś

  MOŹNA TĄ KADRĘ WZMOCNIĆ KIEDYŚ WOJSKOWI Z LEGII ZE ŚLĄSKA I ZAWISZY GRALI W EKSTRAKLASIE A KAZIO DEYNA TO BYŁA POTĘGA.

 2. PAT 2018-06-03 14:44:15 (***.***.***.***) #67696 0:0 zgłoś

  Stomil I Liga !!!!!!

 3. PAT 2018-06-03 13:14:24 (***.***.***.***) #67690 0:0 zgłoś

  Legia II Dołuje.....ku spadku

 4. do eksperta 2018-06-03 12:34:24 (***.***.***.***) #67688 0:0 zgłoś

  nie twoja sprawa nic ci do tego

 5. ekspert 2018-06-03 11:11:52 (***.***.***.***) #67686 0:0 zgłoś

  bardzo fajna sprawa.a z drugiej strony ciekawe jak oni godza prace z graniem w pilke.jeszcze w okregowce to rozumiem ale 4 liga ze o 3 lidze nie wspomnę to już chyba się nie da raczej pogodzić a znicz to chyba już 3 liga zdaje sie

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #  # 
#  # # # #  # 
#  #  #  ###### 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #  # 
#####  #  #  #