forBet promocja

Liga gra! - II liga

Olimpia wygrała na koniec sezonu

2018-06-02 23:50:57 Olimpia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

Olimpia Elbląg w sobotę zagrała ostatnie spotkanie w tym sezonie II ligi. Elbląski zespół pokonał 1:0 Rozwój Katowice, dzięki bramce Radosława Stępnia w 62 minucie. Olimpia zajęła ostatecznie szóste miejsce w rozgrywkach.

Olimpia Elbląg w zasadzie utrzymała swoją hierarchię w ligowej piłce. Tego rodzaju komfort wymagał natomiast cięższej pracy, w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że sezon Olimpii należy podzielić na okres przed i po transferze Damiana Szuprytowskiego. Pomocnik elbląskiego klubu wystrzelił z formą w rundzie jesiennej, będąc najlepszym skrzydłowym rozgrywek. Szuprytowski miał ogromny wpływ na zespół. W efekcie strzelił 8 goli, miał 6 asyst, a jego cechy wolicjonalne nie raz dodawały animuszu miejscowym. Pozostali gracze nie mogli się równać z jego dorobkiem w klasyfikacji kanadyjskiej, dlatego można powiedzieć, że był to najlepszy piłkarz klubu.

W mijającym sezonie gracze ofensywni mieli przebłyski. Szczególnie napastnik Piotr Kurbiel. Jego liczby są przyzwoite, 6 goli i 2 asysty, natomiast przełożyły się one tylko na kilka punktów. W statystykach bardzo słabo wyglądają Rafał Lisiecki oraz Mateusz Szmydt. Drużynie nie mógł bardzo pomóc Jakub Bojas, który doznał kontuzji. Obrona, po słabych początkach, była całkiem solidna, natomiast w rundzie rewanżowej popełniała błędy. Bramkarzy Wojciecha Daniela i Kacpra Tułowieckiego należy pochwalić za solidną postawę w ligowych pojedynkach.

Anton Kołosow strzelił kilka bramek, a to chyba nikogo nie może dziwić. Odkryciem jest Krzysztof Niburski, który nie występował w poprzedniej rundzie jednak w rewanżowej strzelił aż 4 bramki, dające bezpośrednio 6 punktów, czym zawstydził kilku kolegów z ataku. Swoją normę wyrobił oprócz tego Radosław Stępień, który w sezonie miał 7 asyst, będąc dzięki temu najlepszym pomocnikiem w drużynie.

Trener postawił na młodzieżowców, ale w sumie ich liczba nie dziwi. Na tym poziomie ligowym dwóch musiało i tak grać, w związku z tym szanse otrzymali Michał Balewski i Eryk Filipczyk. W środkowej strefie doszedł będący w formie Krzysztof Niburski, a Kacper Korkliniewski nie odstawał zbytnio od partnerów, zastępując kontuzjowanego Macieja Rozumowskiego.

Olimpia z chęcią przyjmie każde wsparcie, a przy małych szansach na awans i bardzo dobrej sytuacji w tabeli, sięgnięcie po nagrodę z Pro Junior System było słuszną decyzją. Klub zajmował przed rundą dalszą pozycję w tej klasyfikacji, a teraz wskoczył na premiowane miejsce. To dzięki tej polityce wzbogaci się o kilkaset tys. zł!

Drużyna nadal będzie prowadzona przez trenera Adama Borosa. Szkoleniowiec wyraźnie zaznaczył, że potrzeba odpowiednich ruchów transferowych. – Potrzeba nie uzupełnień, a wzmocnień tego zespołu – mówił. W mieście będzie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. Na dodatek Olimpia zgłosiła zespół rezerw do IV ligi. Klub stawia na rozwój swoich piłkarskich adeptów. Jest to strategia opłacalna, zwłaszcza po podwyższeniu środków przez władze polskiej piłki, ale obarczona ryzykiem trudnej walki o utrzymanie. Wyzwaniem będzie zbudowanie zbilansowanej kadry.

Michał Libuda

Komentarze

 1. RTL 2018-06-06 01:16:19 (***.***.***.***) #67722 0:0 zgłoś

  Z wzajemnasia pederst.*" parkowy.. Mieliscie ucieche Ze O.E. przegrala mecz..Zycze wam nowego stadionu Bo narazie to jestescie jedynym misatm w PL z takim gruzem Sportowo tez padak..ciagle reanimownie trupa.. Robocie wstyd dla swojego regionu -Warmii..

 2. kolo 2018-06-04 19:55:30 (***.***.***.***) #67710 0:0 zgłoś

  gdzie wy pasujecie? wejść to możecie- co wam się udaje legii w dupę :) sraczkę to mieliście w komentarzach po porażkach naszych grajków. A teraz minki zrzedły.

 3. Twoj Pan 2018-06-04 00:23:04 (***.***.***.***) #67706 0:0 zgłoś

  Parowo,kozojebco olsxtynski ..my na spokojnie..to Wy sie sralisci zeby czasami Olimpia nie weszla.. I nie weszla, bo to nie czas Przynaniej godnie radzimy sobie sportowo I bez obaw o licencje A wy... Hahahaha wszyscy szydza z was i dobrze.. Co roku padaka pastuchy

 4. OKS 2018-06-03 20:23:59 (***.***.***.***) #67703 0:0 zgłoś

  coś cicho siedzą parówy z elbląga... boli i ma boleć :)

 5. 98 2018-06-03 10:18:09 (***.***.***.***) #67682 0:0 zgłoś

  Wszystko w pigulce.Dobry art. Prezesie ,trenerze: dobrysezon,ale czekamy na wzmocnienia.

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### ##### 
#  # #  # #  # 
####  #  # ##### 
# #  #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #### #####