forBet promocja

News - Inne

Dla Bartka zagrały dzieci, firmy i piłkarze z Ekstraklasy

2018-05-29 23:18:50 Patryk Gondek

Dla Bartka zagrały dzieci, firmy i piłkarze z Ekstraklasy. Fot. Materiał prasowy z orgniazatorów

Dla Bartka zagrały dzieci, firmy i piłkarze z Ekstraklasy. Fot. Materiał prasowy z orgniazatorów

W rozegranym w sobotę w Ełku turnieju charytatywnym wystąpili m.in. Daniel Łukasik z Lechii Gdańsk, Łukasz Budziłek z Pogoni Szczecin, Mateusz Możdżeń z Korony Kielce oraz Krystian Nowak z greckiego Panioniosu. Wydarzenie zorganizowała Akademia Piłkarskie Talenty Ełk, a środki zbierano na leczenie niepełnosprawnego Bartka.

Sobotni turniej w Ełku był kolejną akcją charytatywną, podczas której zbierano pieniądze na leczenie niespełna rocznego Bartka. Chłopiec urodził się bez przedramienia i dłoni. Szczytny cel tylko podgrzał piłkarskie emocje, których nie brakowało. Sportowy piknik zorganizowała ełcka Akademia Piłkarskie Talenty.

– Chcieliśmy zrobić na zakończenie sezonu turniej towarzyski z udziałem znanych piłkarzy, który przede wszystkim miał być atrakcją dla naszych podopiecznych. Mamy sporo znajomych, z którymi graliśmy kiedyś w piłkę – mówi Mateusz Furman, który organizował turniej wraz z Patrykiem Gondkiem. – Gdy dowiedzieliśmy się o Bartku, o staraniach jego rodziców, którzy zbierają pieniądze na protezę ręki i rehabilitację syna, postanowiliśmy, że nasza akcja będzie dodatkowo miała charytatywny cel.

Zaproszenie do Ełku przyjęli Daniel Łukasik z Lechii Gdańsk, Łukasz Budziłek z Pogoni Szczecin, Mateusz Możdżeń z Korony Kielce oraz Krystian Nowak z greckiego Panioniosu, który w Ełku przyszedł na świat. Wszyscy razem z Patrykiem Gondkiem oraz Mateuszem Furmanem zagrali w pokazowym spotkaniu w drużynie Bartka. Naprzeciwko stanęła drużyna prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza, który chętnie włączył się w inicjatywę i był pod wrażeniem wydarzenia.

– Włożyliśmy w organizację dużo pracy. Wszytko się udało i to było spotkanie prawdziwych pasjonatów piłki nożnej – mówi Patryk Gondek. – Mieliśmy atrakcje dla najmłodszych, domowe wypieki, nie zabrakło sportowych emocji. W turnieju firm zagrało sześć zespołów, a najlepsza okazała się drużyna Ladziński. W rozgrywkach dzieci wystąpiło około dwudziestu zespołów. Specjalnie dla dzieci sprowadziliśmy mobilne boisko, na którym rywalizowały trzyosobowe składy bez bramkarzy. Wyniki tego dnia nie były jednak najważniejsze, wszyscy zagraliśmy dla Bartka. Cieszę się, że tak licznie zaangażowali się rodzice naszych podopiecznych oraz znajomi z ełckich firm, na których zawsze możemy liczyć. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni.

Podczas turnieju zebrano ponad 2 tys. zł, ale pula pozyskanych środków z pewnością wzrośnie. Od poniedziałku w internecie trwają licytacje koszulek piłkarskich. Do kupienia są m.in. koszulki Bartosza Bereszyńskiego i Sławomira Peszko, którzy walczą o wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji oraz trykot Jagiellonii Białystok z podpisami zawodników, którzy wywalczyli tytuł wicemistrza Polski. Swoje stroje przekazali także zaproszeni goście, których ełccy adepci piłki nie odstępowali na krok.

Akademia Piłkarskie Talenty funkcjonuje w Ełku od 2015 roku. Jest wspólnym pomysłem Patryka Gondka i Matuesza Furmana, którzy szkolenie najmłodszych piłkarzy łączą z występami w Zniczu Biała Piska. W akademii pracuje w sumie pięciu trenerów, a w treningach bierze udział około stu dzieciaków.

Łukasz Szymański

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#####  #### #  # 
#  # #  # #  # 
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#####  ####  ####