forBet promocja

News - III liga - Puchar Polski

Konferencja prasowa przed finałem Wojewódzkiego Pucharu Polski

2018-05-18 21:18:06 GKS Wiekielec, Jacek Jankowski, Huragan Morąg, Marek Łukiewski, Wojciech Stępniak

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

6 czerwca w Białej Piskiej odbędzie się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale Kaczkan Huragan Morąg zagra z GKS-em Wikielec.

- Dzięki dużej pracy wykonanej przez pana burmistrza i prezesa Znicza ten finał udało się w Białej Piskiej zorganizować - mówi prezes WMZPN Marek Łukiewski. - Jesteśmy po wizycie organizacyjnej, rozmawialiśmy o wszystkich szczegółach tego meczu i zapowiada się, że ten finał naprawdę będzie stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, ponieważ i miasto i klub są bardzo zaangażowane w jego organizacje. My jako WMZPN bardzo się z tego powodu cieszymy ponieważ chcemy, żeby finał WPP co roku był taką impreza, która będzie świętem piłki nożnej w województwie. Oba kluby, które zagrają w finale, czyli Kaczkan Huragan Morąg i GKS Wikielec to III ligowcy. Przy okazji gratuluję obecnym awansu Znicza, którego również w nowym sezonie zobaczymy na boiskach III ligi.

- Chciałbym serdecznie podziękować dla prezesa i zarządu WMZPN za zaufanie, którym nas obdarzyliście - powiedział burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak. - Na finał, który odbędzie się 6 czerwca, bardzo serdecznie zapraszam w imieniu swoim oraz mieszkańców gminy: całe piłkarskie środowisko z Warmii i Mazur, zawodników, trenerów, prezesów i zarządy klubów i przede wszystkim kibiców klubów. Jest to dla nas duże wyróżnienie i zorganizujemy to święto piłkarskie w taki sposób, żeby wszyscy byli zadowoleni i wyjechali z gościnnej gminy Biała Piska z jak najlepszymi wrażeniami.

- Jeszcze raz dziękujemy, że WMZPN przychylił się do naszej propozycji i po raz pierwszy w Białej Piskiej będzie organizowany finał - powiedział prezes Znicza Biała Piska Jacek Jankowski. - Jest to historyczne dla naszej gminy.Uważam, że pod względem sportowym będą to bardzo ciekawe zawody. Ważne żeby zawodnikom dopisało zdrowie i ominęły ich kontuzje, które często zdarzają się w końcówce sezonu. Życzę wszystkim dobrego, fajnego finału w gminie i mieście Biała Piska.

- Sportową rywalizację na pewno podgrzeje fakt, że PZPN już od kilku lat przyznaje nagrodę dla zwycięzcy Wojewódzkiego Pucharu Polski, którą jest czek na 30 tys. złotych, więc naprawdę na murawie będzie niebagatelna kwota leżała do podniesienia - dodał na końcu Łukiewski. - Ta jak prezes Znicza wspomniał, drużyny są na finiszu ligowym i wydaje się, że Huragan Morąg będzie miał bezpieczne utrzymanie, GKS Wikielec jest raczej pewny spadku więc tak naprawdę tą ligę będą mogły sobie na chwilę odpuścić i powalczyć tutaj w środę 6 czerwca na 100 a nawet 200 % o zwycięstwo, prestiż i o czek na kwotę 30 tys zł, ale również o prawo reprezentacji naszego województwa w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski w kolejnym sezonie.

rys

źródło: wmzpn.pl

Komentarze

 1. Kibol 2018-05-19 21:31:22 (***.***.***.***) #67426 0:0 zgłoś

  Najważniejsze,że przebili Woszczelaków.wstyd dla Ełku.

 2. zorientowany 2018-05-19 12:30:09 (***.***.***.***) #67393 0:0 zgłoś

  przyjechali by dograć szczegóły ....ile wyżerki , ile wódy czystej ile kolorowej , co do żarcia ...jak co roku to samo , a z ostatniego prezesa kozla ofiarnego zrobili bo wódę im kupował i garnitury, dobrze że nie oszukiwali i jaj z losowaniem gospodarza nie robili jak parę lat temu z Ostródą ....tu się nic nie zmienia , beton rządzi ...a wy malutcy nie macie pieniędzy ???Nam takich nie potrzeba

 3. nikuqyc5 2018-05-19 10:24:58 (***.***.***.***) #67392 0:0 zgłoś

  q

 4. filip 2018-05-19 09:02:07 (***.***.***.***) #67389 0:0 zgłoś

  Takie finaly powinno sie grac co roku ale na jednym stadionie, dajmy na to takim jak np jest w Ostrodzie a nie gdzies po wioskach.

 5. Luke 2018-05-18 22:07:10 (***.***.***.***) #67387 0:0 zgłoś

  Brawo WZPN a dla Gołdapi zróbmy finał w Iławie niech kibiców zainteresowanych drużyn będzie jak najmniej...

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### #  # 
#  # #   #  # 
#   ##### ###### 
#   #   #  # 
#  # #   #  # 
 #### ###### #  #