Olimpia Elbląg przegrała u siebie z Kluczborkiem

2018-05-16 22:07:50 Olimpia Elbląg, MKS Kluczbork

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Michał Libuda

Olimpia Elbląg przegrała u siebie z MKS Kluczbork 1:2. Bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Niburski.

W elbląskim klubie dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Trener Adam Boros podpisał nową umowę i będzie prowadził drużynę w kolejnym sezonie. Oprócz tego na stadionie miejskim trwają prace nad montażem oświetlenia.

Szkoleniowiec gospodarzy konsekwentnie daje szanse wychowankom i młodzieżowcom. W rywalizacji z Kluczborkiem wystawił ich łącznie aż pięciu. Olimpia bardzo chciałaby zająć miejsce w siódemce najlepszych zespołów tabeli Pro Junior System. Jest na to duża szansa, zwłaszcza że gospodarze zajmują 6 pozycję. Fundusze z PZPN wsparłyby klub.

Najlepszym z nich jest elblążanin Krzysztof Niburski. W 12 minucie wykorzystał zagranie ze skrzydła Radosława Stępnia i z bliska celnie strzelił do bramki. Gospodarze w pierwszej części byli lepszym zespołem, stwarzali sytuacje jednak ich nie wykorzystywali. W piłkę w polu karnym nie trafił Paweł Szołtys, a strzał Stępnia obronił bramkarz gości.

Przyjezdni zagrali skuteczniej w drugiej połowie rywalizacji. W 53 minucie Eryk Filipczyk faulował zawodnika MKS, natomiast piłkarz przyjezdnych Sebastian Deja zamienił tę sytuację na gola. Po chwili bramkę dla miejscowych mógł zdobyć Michał Kiełtyka jednak trafił w słupek. Mnóstwo kontrowersji było, gdy sędzia nie podyktował wątpliwego karnego dla gospodarzy. W kolejnych minutach na boisku było coraz więcej fauli jednak to gospodarze dostawali więcej żółtych kartek. To nie podobało się kibicom miejscowych. Na dodatek Stępień otrzymał w 78 minucie czerwoną kartkę. W 84 minucie po faulu Kacpra Korkliniewskiego, rzut karny wykorzystał Deja i goście objęli prowadzenie. Na trybunach zrobiło się nerwowo i niektórzy sympatycy zaczęli przelewać swoją frustrację na liniowego arbitra.

– Tłumaczyłem w szatni chłopakom dlaczego są okradani przez sędziów – denerwował się Adam Boros.

• Olimpia Elbląg - MKS Kluczbork 1:2 (1:0)

1:0 - Niburski (12), 1:1, 1:2 - Deja (55 k, 84 k)

Olimpia: Daniel - Balewski, Niburski, Wenger, Filipczyk (77 Szmydt) - Bojas (65 Lisiecki), Korkliniewski, Stępień, Szołtys (86 Danowski), Kiełtyka - Kołosow (59 Kurbiel)