Stomil standardowo przegrał

2018-04-15 01:07:27 -

Stomil przegrał w Legnicy. Fot. Paweł Piekutowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:1 z Miedzią Legnica. W rundzie wiosennej olsztyńskie zespół zdobył zaledwie dwa punkty.

- Grał lider z szesnastym zespołem w tabeli - mówił po meczu trener Stomilu Kamil Kiereś. - Jesteśmy w takiej sytuacji w tabeli, że nie możemy kalkulować i patrzeć z kim gramy, tylko musimy szukać punktów. Z takim nastawieniem tutaj przyjechaliśmy. W pierwszej połowie chcieliśmy uniknąć gry na hura, chociaż nie była to gra defensywna. Chcieliśmy zachować czyste konto i w pierwszej połowie się to udało. W drugiej fazie pierwszej połowy zbyt mocno się cofnęliśmy. Za bardzo oddaliśmy inicjatywę gospodarzom i było gorąco pod naszą bramką. Skiba kilkukrotnie wyłapywał te strzały z daleka. W przerwie zmieniliśmy taktykę i postawiliśmy wszystko na jedną kartę, bo dobrze czuliśmy się fizycznie. Nie było widać różnicy, że gra lider z drużyną z miejsca spadkowego.

I dodaje: - Mogliśmy nawet otworzyć wynik, bo mieliśmy kilka sytuacji po kontrach oraz po stałych fragmentach. Nawet po stracie bramki mieliśmy siły żeby gonić wynik. Brakuje nam wyników, przegrywamy po dobrej drugiej połowie z liderem. W środę powinniśmy zgarnąć trzy punkty w meczu z Olimpią Grudziądz. Przy wyniku 1:0 mieliśmy sytuacje na kolejne bramki. Jest w nas niedosyt i frustracja w tej sytuacji. Jest jednak w nas wiara, że trzeba walczyć do ostatniej kolejki o utrzymanie I ligi. Ja wiem, że to może źle zabrzmieć, bo nie zdobywamy tych punktów, ale taki jest sport. Kiedy jest się blisko, to nie można zwątpić. We mnie czegoś takiego nie ma, nie pozwolę żeby zwątpienie pojawiło się w zespole. Zrobimy wszystko, żeby w kolejnych spotkaniach odwrócić tę kartę. Zmienił się skład personalny podstawowej jedenastki i to zaiskrzyło. Jest więcej sytuacji, gra jest bardziej płynna. Biorę wyniki na klatę. Apeluje do wszystkich, którzy są blisko Stomilu od lat, aby do samego końca wspierali tych zawodników. Wiem, że sytuacja jest trudna i ciężko jest wierzyć. My w tych meczach jesteśmy gorsi tylko o jedną bramkę, brakuje nam szczęścia. Musimy wykorzystywać sytuacje, które stwarzamy. Będziemy walczyć do końca.

• Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

Stomil: Skiba - Kubań, Baranowski, Sołowiej, Szywacz - Piotr Głowacki (86 Ziemann), Karankiewicz, Stromecki, Ramires (71 Lech), Zając - Siemaszko (76 Mętlicki)