Olimpia znów przegrała

2017-09-16 23:54:06 Olimpia Elbląg, Znicz Pruszków

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

Elbląska Olimpia przegrała u siebie 0:1 ze Zniczem Pruszków. Gospodarze stwarzali sytuacje jednak nie potrafili zdobyć gola.

Olimpia od kilku spotkań nie potrafiła ograć rywala. Miejscowym punkty w spotkaniach u siebie były zatem bardzo potrzebne, zwłaszcza, że na wyjazdach elblążanie mają problemy. Przyjezdni wydawali się trudnym przeciwnikiem a Olimpia miała atuty aby triumfować. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli na gości. Podopieczni trenera Adama Borosa grali w zasadzie na połowie rywala. Damian Szuprytowski, Rafał Lisiecki czy Michał Ressel stwarzali groźne sytuacje. W bramce Znicza kapitalnie poczynał sobie Piotr Misztal, który powstrzymywał zawodników gospodarzy w najtrudniejszych pojedynkach. Olimpia napierała rywala jednak w składzie gospodarzy nie było kogoś, kto potrafiłby zamienić wypracowane okazje na gola.

W owej sytuacji, mimo przewagi elbląskiego zespołu, rywal grał odważną piłkę. W 36 minucie wykorzystał okazję po zagraniu z rzutu rożnego, gdy Mateusz Długołęcki celnie główkował na bramkę. Olimpia znów popełniła błąd przy dośrodkowaniu w pole karne. Dawniej elbląska drużyna mogła nadrobić słabsze momenty w obronie jednak po znaczących osłabieniach kadry w ataku jest tylko Piotr Kurbiel, który w tym momencie dopracowuje swoją formę.

Elblążanie grali z ogromną ambicją, ale zabrakło im umiejętności aby przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę. Rywal zagrał ciekawą piłkę. W tym sezonie celem Olimpii jest utrzymanie w lidze jednak walka będzie trudna.

• Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)

0:1 - Długołęcki (36)

Olimpia: Daniel - Ressel, Lewandowski, Iwanowski, Kop-Ostrowski - Bojas (72 Szmydt), Rozumowski (70 Danowski), Szuprytowski, Stępień, Lisiecki - Kurbiel (76 Kołosow)