Liga gra! - II liga

Olimpia Elbląg przegrała z Gryfem Wejherowo

2017-08-23 22:57:07 Olimpia Elbląg, Gryf Wejherowo

Olimpia Elbląg przegrała na własnym stadionie. Fot. Michał Libuda

Elbląska Olimpia przegrała u siebie z Gryfem Wejherowo 1:3. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Bojas z rzutu karnego.

Olimpia na własnym boisku jest bardzo wymagającym rywalem. W związku z tym podopieczni trenera Adama Borosa chcieli powalczyć tutaj o trzy punkty. Jednak trudno wywalczyć dobry rezultat, popełniając błędy przy własnej bramce. Gryf zagrał odważnie i zgarnął pełną pulę.

Elbląski klub zachęcił kibiców niskimi cenami biletów jednak piłkarze gospodarzy nie potrafili zadowolić swoich fanów. Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane Olimpia miała lekką przewagę, z której nie potrafiła skorzystać. Kapitalnego podania Jakuba Bojasa przed bramkę rywala nie wykorzystał Anton Kołosow.

Gryf zdołał zamienić na gola pierwszą stworzoną sytuację. W 29 minucie podanie z głębi pola w pole karne gospodarzy. Tomasz Lewandowski odpuścił krycie, licząc, że bramkarz Wojciech Daniel przejmie futbolówkę. Wówczas błąd obrońcy wykorzystał Hieronim Gierszewski, który z kilku metrów trafił między słupki. Olimpia wzięła się do roboty i zaatakowała bramkę rywala. W efekcie w 40 minucie faulowany w polu karnym Radosław Stępień a chwilę potem Jakub Bojas cieszył się z gola.

W 52 minucie błąd Filipa Kop-Ostrowskiego, piłkę przejął Paweł Brzuzy ,który w indywidualnej akcji celnie strzelił zza pola karnego. To bardzo wpłynęło na postawę gospodarzy. Goście natomiast wyczuli szansę na zdobycie kolejnych bramek. W minucie na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik gości, piłkę przejął w polu karnym Mateusz Goerke, a potem zdobył następnego gola. Olimpia w takiej sytuacji nie potrafiła zagrozić bramce przyjezdnych. W zasadzie miejscowi ułatwili zadane rywalom.

• Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 1:2 (1:1)

0:1 - Gierszewski (29), 1:1 - Jakub Bojas (41 k), 1:2 - Brzuzy (49), 1:3 - Goerke (61)

Olimpia: Daniel - Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Kop-Ostrowski (62 Rozumowski), Bojas, Ressel (63 Lisiecki), Danowski (79 Filipczyk), Stępień, Szuprytowski (68 Szmydt), Kołosow