Olimpia Elbląg wygrała z Gwardią Koszalin. ZOBACZ WIDEO!

2017-08-13 21:27:43 Olimpia Elbląg, Gwardia Koszalin

Zwycięstwo Olimpii Elbląg. Fot. Michał Libuda

Olimpia wygrała na własnym boisku 2:0 z Gwardią Koszalin. Obydwie bramki dla gospodarzy strzelił Radosław Stępień.

Olimpia u siebie jest groźna dla każdego rywala. Trener Adam Boros nie zwykł przegrywać u siebie. Jednak szkoleniowiec gospodarzy nie mógł skorzystać z Tomasza Lewandowskiego, filara obrony miejscowych a składzie zagrał zatem Michał Kiełtyka. W ataku wystąpił Anton Kołosow. Przed spotkaniem zarząd klubu wręczył nagrody Radosławowi Stępniowi oraz Damianowi Szuprytowskiemu za setne spotkania w barwach gospodarzy a ukraińskiemu napastnikowi za strzelenie setnej bramki w tym klubie.

Elbląski klub od pierwszych minut ruszył do ataku. Gwardia skupiała się na obronie. Olimpia nie potrafiła jednak stworzyć ciekawej akcji. Miejscowi grali zbyt niedokładnie a rywal postawił zasieki przed polem karnym. Spotkanie było jednak coraz ciekawsze, dlatego że Gwardia osiągnęła przewagę. W efekcie w 42 minucie dośrodkowanie ze skrzydła w pole karne gospodarzy jednak Wojciech Zyska z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką. To była w zasadzie najlepsza szansa gości. Olimpia w drugiej części grała lepiej. Podopieczni trenera Adama Borosa częściej posiadali piłkę.

W 57 minucie Olimpia wykorzystała pierwszy błąd rywala. Damian Szuprytowski zagrał prostopadłą piłkę do Radosława Stępnia, który w sytuacji sam na sam w polu karnym zdobył wówczas gola. Gwardia nie potrafiła stworzyć dobrej akcji a Olimpia grała z coraz większą swobodą. Na boisko wszedł Piotr Kurbiel, który w 75 minucie fantastycznie zagrał ze skrzydła do Stępnia, który strzelił do pustej bramki. W tym spotkaniu postawa miejscowych nie była zbyt efektowna jednak gospodarze potrafili zagrać skutecznie i ograć trudnego rywala.

• Olimpia Elbląg - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)

1:0, 2:0 - Stępień (58, 75)

Olimpia: Daniel - Kiełtyka, Iwanowski,Wenger, Kop-Ostrowski, Szmydt (46 Bojas), Danowski (72 Rozumowski), Ressel, Stępień, Szuprytowski (65 Lisiecki), Kołosow (68 Kurbiel