News - Puchar Polski

Sokół Ostróda z Wojewódzkim Pucharem Polski!

2017-06-22 08:35:56 Sokół Ostróda, Concordia Elbląg, Wojewódzki Puchar Polski

Sokół Ostróda zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski. Fot. Paweł Piekutowski

Sokół Ostróda zwyciężył w Wojewódzkim Pucharze Polski. Trzecioligowiec pokonał na stadionie w Biskupcu Concordię Elbląg 3:1.

• Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 (0:3)

0:1 - Pączko (5), 0:2 - Pączko (26), 0:3 - Hirsz (35), 1:3 - Edil (66)

Żółte kartki: Lewandowski Michał, Edil - Buczkowski Łukasz, Suchocki Łukasz,
Czerwone kartki: Edil (za dwie żółte), Buczkowski (za dwie żółte)

Sokół: Kotkowski - Buczkowski, Korzeniewski, Mykytyn, Pluta - Danilczyk, Jankowski, Pączko (82 Szczepański), Słowicki (18 Dmowski), Suchocki (62 Smyt) - Hirsz

Concordia: Pogorzelec - Burzyński, De souza barros Edil, Gołębiewski (60 Stawikowski), Kiełtyka, Lewandowski, Pelc (46 Kuczowski), Pietroń, Szmydt, Tomczuk (85 Watanabe), Strach

Na początku groźnie atakował Sokół i to przyniosło efekt w postaci gola dla „Trójkolorowych” w piątej minucie. Po centrze z prawego skrzydła Michała Jankowskiego, piłka minęła jeszcze walczących o nią napastnika Sokoła Roberta Hirsza i obrońcę Concordii Roberta Kiełtykę, trafiła do Sebastiana Pączko, ten uderzył tuż obok wychodzącego golkipera Concordii, Oskara Pogorzelca. Piłkę zmierzającą do siatki próbował jeszcze wybić rozpaczliwym wślizgiem Patryk Burzyński, ale sędzia liniowy pewnym gestem wskazał, że futbolówka przekroczyła całym obwodem linię bramkową i sędzia główny Karol Rudziński bramkę uznał. Na 2:0 podwyższył ponownie Sebastian Pączko w 26 minucie. Do Biskupca zawitały grupy kibiców obydwu klubów, ale ta zdecydowanie głośniejsza była z Ostródy, każdy kto pojechał (z kibiców Sokoła) na wyjazd otrzymał pamiątkową koszulkę z logotypem Pucharu Polski i napisem „Puchar jest nasz!”. W 35. minucie po faulu na Łukaszu Suchockim sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem był Robert Hirsz i było 3:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie obraz gry wyglądał nieco inaczej, niż w pierwszej. Concordia chciała odrobić straty. Rozmiary porażki zmniejszył brazylijczyk Edil. Na piętnaście minut przed końcem doszło do spięcia na boisku pomiędzy zawodnikami obydwu zespołów, a także gorąco było na ławkach rezerwowych. W efekcie Łukasz Buczkowski z Sokoła oraz brazylijski obrońca Concordii Edil de souza Barros zobaczyli od sędziego głównego Karola Rudzińskiego czerwone kartki i musieli opuścić boisko.

- Straciliśmy zbyt łatwo bramki. Można było śmiało tego uniknąć, ale niestety napastnicy Sokoła byli bardzo zdecydowani i włożyli nam tę "szpilę". Gdyby było 0:0 to inaczej by to wyglądało. Druga połowa pokazała, że momentami dominowaliśmy na boisku. Strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Trochę szkoda tego spięcia w końcówce meczu, ale to pokazało jasno jaka była adrenalina, jak wszystkim zależało w tym finale, aby wygrać - powiedział trener Concordii, Piotr Rzepka.

- Cel uświęca środki. Celem było zdobycie Pucharu Polski. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie ciężki mecz dla nas i dla Concordii. Mieliśmy swoje założenie na ten mecz. Zdobyliśmy szybko bramkę, która pozwoliła nam troszeczkę lepiej prowadzić mecz w dalszej jego fazie. W drugiej połowie nerwowość z jednej i drugiej strony, ale to były emocje związane z tym finałem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo dobry dla nas zespół zakończyliśmy akcentem i kolejny raz zdobywamy Wojewódzki Puchar Polski. Dziękuję moim zawodnikom, powtarzaliśmy sobie w szatni, że ciężka praca musi przynieść efekty na samym końcu. Fajna organizacja finału i doping kibiców. To było też dobre widowisko dla ludzi, którzy przyszli oglądać spotkanie. Chciałbym też pogratulować Concordii, bo starała się odrwócić losy tego meczu i walczyła do samego końca - ocenił mecz szkoleniowiec Sokoła, Karol Szweda.

Finał WPP: Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 Finał WPP: Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 Finał WPP: Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 Finał WPP: Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 1:3 Finał WPP: Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 1:3