forBet promocja

News - A klasa - Sparingi

Lechia i Jeziorak zagrają dla małej Laury

2017-03-07 20:55:04 Lechia Gdańsk, Jeziorak Iława

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. jeziorakilawa.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. jeziorakilawa.pl

25 marca Jeziorak Iława rozegra sparingowe spotkanie z Lechią Gdańsk. Część zysku ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na leczenie małej Laury. Wejściówka będzie kosztować 10 złotych.

Laura urodziła się 13 czerwca 2016 r. z podejrzeniem choroby Artrogrypozy (choroba mięśni i stawów) oraz stopami Końsko-Szpotawymi. Laura od urodzenia poddana jest rehabilitacji metodą Vojty. Już od pierwszych dni życia stopy były korygowane gipsami. W drugim miesiącu życia przeszła operację uwalniania ścięgna Achillesa metodą Ponsetiego. W chwili obecnej okazało się również, że ma podejrzenie rozszczepu kręgosłupa odcinka lędźwiowego oraz zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Wiąże się to z niedowładem kończyn dolnych.

Program leczenia Laury to nieustanna rehabilitacja zarówno turnusy rehabilitacyjne NFZ w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jak i prywatne wizyty w gabinetach fizjoterapeutów. Dzieci z tymi problemami potrzebują rehabilitacji 4 razy dziennie. Byliśmy również z córką w klinice Aschau w Niemczech. Oni specjalizują się w wykonywaniu specjalistycznego zaopatrzenia ortopedycznego, które mamy nadzieję umożliwi córce chodzenie. Takie ortezy wymienia się wraz ze wzrostem dziecka, czyli około 2 razy na rok. Koszt ortez to od 4.000 do 8.000 euro. Cena jest uzależniona od zaopatrzenia, jakie Laura będzie potrzebowała w chwili pionizacji.

rys

źródło: jeziorakilawa.pl

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
   # #  # #### 
   # # # #  # 
   #  #  #   
   #  #  #   
#  #  #  #  # 
 ####  #  ####