Olimpia Elbląg przegrała w Opolu

2017-03-04 16:29:43 Olimpia Elbląg, Odra Opole

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W spotkaniu II ligi Odra Opole wygrała 2:1 z Olimpią Elbląg. Bramkę dla gości zdobył Radosław Stępień. W tym sezonie na wyjeździe Olimpia jeszcze nie pokonała rywala.

Goście przystąpili do rywalizacji z Kacprem Tułowieckim w bramce, który okazał się jednym z najlepszych zawodników elbląskiego klubu. Rywal od pierwszych minut zaatakował przyjezdnych jednak w zasadzie nie stwarzał groźnych sytuacji. Gospodarze często zagrywali dalekie piłki do napastników a to było łatwe zadanie dla obrońców. W 19 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Gabriel Nowak, który strzałem głową zdobył bramkę. Jednak błąd w obronie sprawił, że Olimpia zaczęła odważniej grać na boisku kandydata do awansu. Damian Szuprytowski zagrał prostopadła piłkę do wbiegającego w pole karne Radosława Stępnia, który zdobył gola.

W drugiej połowie Olimpia chciała przypilnować korzystny rezultat. To nie udało się elbląskiemu klubowi. Odra atakowała coraz bardziej a gdy stwarzała sytuację to piłka trafiała w poprzeczkę, wybijali futbolówkę obrońcy gości albo skutecznie bronił bramkarz. W końcówce zawodnik gospodarzy przedarł się w pole karne i zagrał do Nowaka, który znów wykorzystał szansę. Elbląski klub odczuł absencję Pawła Piceluka gdy kreował akcje bramkowe.

• Odra Opole - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)

1:0 - Nowak (19), 1:1 - Stępień (24), 2:1 - Nowa (85)

Olimpia: Tułowiecki - Pietroń, Kubowicz, Wenger, Bukacki - Szuprytowski (70 Kołosow), Danowski, Sokołowski (57 Niburski), Stępień (70 Ressel), Lisiecki (83 Bartkowski) - Bojas