forBet promocja

News - II liga

Olimpia podsumowała rok

2016-12-05 18:33:53 Olimpia Elbląg, Adam Boros, Paweł Guminiak

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Elbląska Olimpia w tymczasowej siedzibie, trwa remont budynku klubowego, podsumowała na oficjalnym spotkaniu dobry rok, w którym wywalczyła awans dna szczebel drugiej ligi.

Prezes klubu ks. Paweł Guminiak oraz trener Adam Boros opowiedzieli na temat kilku kwestii związanych z miejscowym klubem.

– Trzeba mijający rok podzielić na dwa etapy. W pierwszym wywalczyliśmy awans. Traktowaliśmy to jako nasz obowiązek. W następnym rywalizowaliśmy w drugiej lidze – mówi trener. Szkoleniowiec za największą porażkę uznał odpadnięcie w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski (przegrana z Romintą Gołdap w półfinale - red.).

Olimpia była w komfortowej sytuacji personalnej więc nie musiała dokonywać zbyt dużej liczby transferów przed sezonem. W klubie zdecydowano się jednak ściągnąć Filipa Burkhardta, który będzie mógł w styczniu rozpocząć treningi z piłką. Skład elbląskiego zespołu jest jednak stabilny więc nie będzie tutaj zbyt nerwowych ruchów transferowych. Ważne, że kontrakty elbląskich zawodników nadal obowiązują a klub chce rozmawiać z piłkarzami na temat dalszej współpracy. Olimpia chętnie daje szanse młodym zawodnikom. Szczególnie tym związanym z miastem. Przykładem tego są występy Michała Bartkowskiego. W klasyfikacji Pro Junior System elbląski klub zajmuje 10 pozycję dającą realna szansę na zajęcie punktowanej 5 lokaty.

- Występując w drugiej lidze podnieśliśmy sobie poprzeczkę. Na tę chwilę zajmujemy dobrą pozycję w tabeli. W rozmowach z rywalami słyszę pochwały dotyczące naszej postawy. Jednak nie możemy teraz tylko przyglądać się i osiąść na laurach – mówi Boros.

Olimpia Elbląg w okresie przygotowawczym, który rozpocznie się od początku stycznia, będzie trenować na własnym terenie.

Plan sparingów:

 • GKS Przodkowo (21.01.)
 • Chojniczanka Chojnice (25.01., Elbląg lub Chojnice)
 • Bałtyk Gdynia (28.01.)
 • Bytovia Bytów (1.02., Bytów)
 • Sokół Ostróda (4.02.)
 • Huragan Morąg (11.02.)
 • Olimpia Grudziądz (18.02.)
 • Legia II Warszawa (25.02.)

Michał Libuda

Komentarze

 1. NOM 2016-12-10 11:37:40 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #61751 0:0 zgłoś

  Widac ze ta redakcja to żenada a redaktorzy amotorzy kwasnych jabłek

 2. kieno 2016-12-06 10:25:09 (***.net-ols.msitelekom.pl) #61723 0:0 zgłoś

  hehehe Ja się zastanawiam, kto na to pozwala, wrzucaja jakies artykuły i wczesniej ich nie sprawdzają, przeciez to wstyd jest

 3. Libuda na % ?? 2016-12-06 00:26:44 (public-gprs***.centertel.pl) #61722 0:0 zgłoś

  "Elbląska Olimpia w tymczasowej siedzibie, trwa remont budynku klubowego, podsumowała na oficjalnym spotkaniu dobry rok, w którym wywalczyła awans dna szczebel drugiej ligi."

Dodaj swój komentarz

        
#  # # ##### 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
 #### # #####