Liga gra! - IV liga

Znicz zdmuchnięty do zera. Znicz Pruszków - Stomil 0:3

2016-08-25 01:30:16 Stomil Olsztyn, Znicz Pruszków

Już po raz drugi w sezonie piłkarze Stomilu ograli rywali w stosunku 3:0. Tym razem ekipa Adama Łopatki uporała się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Początek spotkania był raczej niemrawy. Stomil nie rzucił się do ataków, a Znicza... chyba nie było na takie podejście stać. W pierwszych 25 minutach gospodarze tylko dwa razy napędzili stracha drużynie gości.

Po pół godziny gry Stomil się jednak przebudził. Najpierw Rafał Kujawa wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem i nieczysto trafił w piłkę prawą nogą, a zaraz potem ten sam zawodnik zmarnował jeszcze bardziej wyborną okazję, próbując lobować Piotra Misztala.

Co się jednak odwlecze... W 44 min. prawą stroną urwał się najlepszy na boisku Patryk Kun i dynamicznym wejściem wbił się w pole karne gospodarzy. Młody skrzydłowy dograł mocno w pole bramkowe, a tam Tsubasa Nishi tylko dostawił nogę. 1:0!

Gol do szatni sprawił, że po przerwie piłkarzom Stomilu grało się dużo swobodniej. I spokojniej. Efekt? Gol na 2:0 w 71 min. Tym razem piłkę mocno dogrywał z prawej strony Kujawa, a w środku znowu zamykał Nishi, którego obrońca Rafał Zembrowski ubiegł tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

W samej końcówce Stomil kontrolował spotkanie i walczył o podwyższenie wyniku. W końcu, w 87 min., po jednej z kontr, Grzegorz Lech pięknym technicznym strzałem z 18 metrów przelobował Misztala. 3:0!

- W pierwszych 25 minutach słabo weszliśmy w mecz - podsumowywał spotkanie na konferencji prasowej Adam Łopatko, szkoleniowiec Stomilu. - Za mało było u nas agresywności w odbiorze piłki, ale z biegiem czasu wyglądało to wszystko coraz lepiej. Zaczęliśmy grać z rozmachem i udało się pewnie wygrać.

Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3

• Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 (0:1)

0:1 - Nishi (44), 0:2 - Zembrowski (71 s), 0:3 - Lech (87)

Żółte kartki: Niewulis, Kucharski (Znicz), Ziemann (Stomil)

Sędziował: Aluszyk (Szczecin)

Stomil: Leszczyński - Ziemann (76 I. Biedrzycki), Wełnicki, Czarnecki, Ratajczak - Kun, Jegliński, W. Biedrzycki, Nishi (83 Głowacki) - Lech (88 Trzeciakiewicz), Kujawa