Krótko - B klasa

Wasze teksty. Warmianka Bęsia - Iskra Dywity 1:0

2011-04-18 22:37:34 Warmianka Bęsia, Iskra Dywity

W niedzielę Warmianka Bęsia podejmowała na własnym boisku Iskrę Dywity. Iskra rozpoczęła rundę wiosenną wyśmienicie. Pokonała TKKF Giłąwy 5:0 i Wałpuszę 07 Jesionowiec 6:2. Warmianka rundę rewanżową rozpoczęła od zwycięstwa z Mazurem Świętajno 6:2, ale w drugim meczu odniosła porażkę w Wipsowie z tamtejszym Tempem 2:1.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Iskra jako jeden z pretendentów do awansu do A- klasy podejmował bardzo młodą ale perspektywiczną drużynę - Warmiankę. "Bęsiaki" od samego początku rzucili się do ataku i już w 1 minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy po akcji Kamy, który strzelił po długim słupku ale nie trafil. Akcję zamykał Piotrowski lecz zabrakło dosłownie kilku centymetrów aby umieścić piłkę w siatce. Goście też mogli wyjść na prowadzenie.

W 30 minucie jeden z napastników Iskry wyszedł sam na sam z bramkarzem Warmianki ale gola nie było za sprawą dobrego powrotu obrońców gospodarzy. Mecz przebiegał w bardzo szybkim tempie. Obie drużny atakowały, ale również pamiętały o "tyłach" aby nie stracić bramki. Pod koniec pierwszej połowy Warmianka przeprowadziła groźną akcję prawą stroną lecz bramkarz gościł obronił strzał. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę. Wynik 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Warmianki. Napastnik minął dwóch zawodników po czym został sfaulowany. Rzut wolny ok. 35 m. dośrodkowanie ...i znów brakowało kilku centymetrów! Tempo meczu troszeczkę ustało..widać było zmęczenie. Lecz w ok. 65 minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie!

Akcja lewą stroną, podanie po ziemi napastnik przepuszcza piłkę, całą akcję kończy Piotrowski strzałem z lewej nogi po "długim". Po tej bramce Iskra rzuca się do ataku. Tworzy więcej akcji . Warmianka mądrze się broni. Ogranicza się do kontrataków. Napastnicy Iskry często "nękają" obronę jak i bramkarza Warmianki, ale wyrównującego gola nie ma.

Bardzo dobrą okazję Iskra miała po rzucie rożnym w 82 minucie. wrzutka na 5 metr, strzał z główki ale piłka minimalnie nad bramką. Koniec meczu. Warmianka wygrywa 1:0. Mecz stał na wysokim poziomie. Był i ładny dla oka i toczony w niezłym tempie jak na B klasę. Obie drużyny pokazały się ze umieją grać w piłkę. W sobotę Warmianka zagra w Barczewie z KS Łęgajny i już dziś zapraszam wsystkich na ten mecz.

• Warmianka Bęsia - Iskra Dywity 1:0 (0:0)

1:0 - Piotrowski (65)