Elbląg nadal twierdzą. Remis Olimpii z Rakowem

2016-07-31 20:04:49 -

Olimpia Elbląg zremisowała 2:2 z Rakowem Częstochowa. Fot. Maciej Radzicz

Efektowny remis Olimpii Elbląg z Rakowem Częstochowa na początek rywalizacji w drugiej lidze. Miejscowi dogonili faworyzowanego rywala i mogą cieszyć się z pierwszych punktów na szczeblu centralnym. Spotkanie może nie było najlepsze pod względem piłkarskim jednak emocji było bardzo dużo.

Olimpia w tym spotkaniu walczyła z zespołem, który chce awansować. Jednak mimo tych głośnych deklaracji rywala, potrafiła im wyrwać remis, a w szeregach Rakowa widać było duże rozczarowanie rezultatem. Trener Adam Boros może być zadowolony z występu swojego zespołu z kadrą trenera Marka Papszuna.

Kibice mogą podziwiać na stadionie nowy zegar. Przed spotkaniem na boisku wiceprezes WMZPN Tomasz Płoski wręczył Dawidowi Kubowiczowi, kapitanowi gospodarzy, puchar za awans do drugiej ligi. Oprócz tego prezes Paweł Guminiak otrzymał gratulacje od Związku za owy awans.

Na trybunach było 1432 widzów, a goście z Częstochowy stawili się w liczbie kilkudziesięciu osób. Olimpia przystąpiła do spotkania z Bartłomiejem Danowskim w strefie środkowej, skrzydłowym Antonem Kołosowem czy Rafałem Lisieckim na pozycji obrońcy. Widać było tremę gospodarzy, którzy bronili się przed atakami rywala. Olimpia nie potrafiła przytrzymać piłki, zagrać kilku ciekawych akcji więc rywal starał się to wykorzystywać.

W 24 minucie trochę leniwy Raków zdobył bramkę, gdy strzał Tomasza Margola przejął Damian Warchoł i trafił z kilku metrów. Olimpia zaczęła wówczas grać odważniej, ale częste próby zagrania prostopadłej piłki do Pawła Piceluka nie były skuteczne. W 45 minucie Anton Kołosow przedarł się w pole karne i ze skrzydła zagrał do Piceulka, który nabiegając na piłkę potrafił celnie strzelić.

Faworyt jednak na początku drugiej połowy zaatakował. Podanie w pole karne gospodarzy, wyjście Kacpra Tułowieckiego, który kilka metrów od bramki faulował rywala. Rzut karny w 55 minucie wykorzystał Rafał Figiel. Trener Boros musiał zmieniać i wprowadził Łukasza Pietronia. W 85 minucie rezerwowy podał w pole karne do Patryka Sokołowskiego, który był faulowany. Pietroń trafił z karnego i Olimpia od 32 starć jest niepokonana u siebie w lidze.

Autorem zdjęć jest Maciej Radzicz

Olimpia Elbląg - Raków Częstocowa 2:2 Olimpia Elbląg - Raków Częstocowa 2:2 Olimpia Elbląg - Raków Częstocowa 2:2 Olimpia Elbląg - Raków Częstocowa 2:2 Olimpia Elbląg - Raków Częstocowa 2:2

• Olimpia Elbląg - Raków Częstochowa 2:2 (1:1)

0:1 - Warchoł (24), 1:1 - Picelik (45), 1:2 - Figiel (55), 2:2 - Pietroń (85 k)